Adonis Kası Nedir, Adonis Kası Nasıl Çıkarılır ? 

Sağlık & Fitness

28710 yorum

Adonis Kası Nedir, Adonis Kası Nasıl Çıkarılır ? 

Erkeklerin sahip olmak için çalıştığı Adinos Kası Nedir ? Adinos Kası Nasıl Çıkarılır ? Adinos kası yapmak için tavsiyeler...

Adonis kası olarak adlandırılan aslında oblik kaslarına verilen kasların tümüdür. Karın bölgesinin yan kısımlarında bulunan kasların gelişmesiyle oluşan görüntüye adonis kası adı veriliyor. Bunu çoğu sporcu erkek bilir.

Vücuttaki yağ oranı düşük olan kişilerde adonis kasının belirginleşmesi daha kısa zamanda oluşabilir.

Adonis kası nasıl yapılır?

Spora başlanılan ilk zamanlarda bile adonis kaslarınız belirginleşebilir. Karın egzersizleri adonis kaslarının gelişmesinde son derece büyük rol oynar. Fakat her gün karın kası çalışmak adonis kaslarının fazla gelişmesine sebep olacağından görüntü olarak rahatsız edici olabilir. Çok fazla adonis kasının geliştirilmesi estetik açıdan görüntü bozukluğu yaratabilir.

Adonis kaslarının çok fazla geliştirilmesi belin kalınlaşmasına sebep olur. Adonis kasları oblik kasları olarak bilindiği için her tür antrenmanda aslında çalışır haldedir. Adonis kaslarınızı belirginleştirdikten sonra görüntüyü korumak için ekstra çalışma yapmanız gerekmez. Yağ oranınızı düşürdükten sonra haftalık olarak üç kez karın kaslarınıza çalışma yaparsanız oblik kaslarınızın gelişmesini sağlarsınız. Bu sayede adonisler kendiliğinden ortaya çıkar. Sürekli karın üzerine çalışma yapıp da adonislerin daha fazla gelişmesini sağlarsanız görüntü olarak rahatsız olabilirsiniz. O yüzden düzenli olarak yapılan çalışmalarda adonisler ortaya çıkıp kendini belli ettiğinde çok fazla bu bölgeye çalışmamanız önerilir.

Adonis kaslarının gelişmesinde yardımcı olacak egzersizler mekik, dambıl ve yere yatıp bacak ve karın kaslarının çalışmasıyla meydana gelir. Vücudunuzdaki yağ oranı düştükçe adonis kaslarınızın gelişimi daha hızlı olacaktır. Bu sayede istenilen görünüme hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz.

Oblik kasları her türlü çalışmada azda olsa meydana çıkar. Bu durumda ağır çalışma yapmanıza gerek kalmaz. Son dönemlerin popüler kas görünümlerinden biri olan adonis kasları uzun süren karın çalışmaları sonucu meydana çıkıyor olsa da belirginleştikten sonra kolay kolay görüntüde değişiklik olmaz. Çoğu kişi adonis kaslarının hemen kaybolacağını düşünerek sürekli bir şekilde bu kaslar üzerine çalışır. Adonis kaslarınızın ortaya çıkması için ilk altı ay boyunca karın egzersizlerine rahatlıkla çalışabilirsiniz.

YORUM GÖNDER