Android Silinen Dosyaları Geri Getirme

Bilim & Teknoloji

9940 yorum

Android Silinen Dosyaları Geri Getirme

Android telefonlarda silinen dosyaları geri getirme işlemi nasıl yapılır? Silinen dosyaları geri getirme programı...

Günlerce hatta aylarca kullandığınız akıllı telefonlarda, hafızayı boşaltmak için veya beğenmediğiniz için sildiğiniz dosyalarınızı geri getirebileceğinizi söylesek mutlu olur musunuz? Evet Android’de silinen dosyaları geri getirme işlemini her zamanki gibi burada bulabilirsiniz.

Dikkat etmeniz gereken bir nokta var ama. Android işletim sistemi bilgisayar veri tabanına yakın bir şekilde çalıştığı için, her gün kullandığınız uygulamalar veya girdiğiniz internet siteleri, arka planda sürekli farklı küçük veriler oluşturur. Bu veriler tarih aralığına göre eskiden yeniye doğru önceden silinen dosyaların üstüne işlenir. Dosyalarınız, resimleriniz, müzikleriniz veya videolarınızı geri getirmek istiyorsanız veriler eskide kalanların üzerine işlenmeden harekete geçmelisiniz. Önerilen programı kurmadan evvel telefonunuzun hata ayıklama modunu çalışır hale getirmeniz önemlidir.

Kuracağınız Android data recovery programı USB aracılığı ile PC’ye bağladığınız akıllı telefonunuzun taranmasını ve silinen-silinmeyen her şeyin ortaya çıkmasını sağlar. Sizin yapacağınız iş, silinen dosya veya fotoğrafı o listede bulmak ve Android’de silinen dosyaları geri getir talimatını vermenizdir.

Telefonunuza bağlanma, belleği tarama, bulduklarını gösterme ve istediklerinizi kurtarma anlayışıyla çalışan program silinen dosyaların başına çöp kutusu simgesi koyarak karşınıza getirmektedir.

Bu taramayı yaparken şarjınızın bitmemesi ve işleminizin yarıda kalmaması için bataryanızın yüzde 50’nin üzerinde dolu olduğundan emin olmalısınız. Böylece gönül rahatlığı ile programı çalıştırıp Android’de silinen dosyaları bulmanın keyfine varabilirsiniz. Umarım istediğiniz dokümanlarınızı bulabilir ve kullanabilirsiniz.

YORUM GÖNDER