Apple Store Randevusu Nasıl Alınır ?

Bunları Biliyormusunuz

17900 yorum

Apple Store Randevusu Nasıl Alınır ?

Apple Store randevu nasıl alınır? Apple Store randevusu alamıyor musunuz? Tüm bu sorular birçok Apple kullanıcısının sorunu ve birçok aynı durumdan muzdarip. Bir türlü sorunlarına çözüm bulamıyor, randevu alamıyor ve değişim kapsamı dâhilinde olan İphone’larını bile değiştiremiyor.

Apple Store Randevusu İşkenceye mi dönüştü?

Apple Store randevu alma işlemleri son birkaç aydır maalesef çok sıkıntılı olmaya başladı. Çünkü yakın bir zamana kadar İstanbul Zorlu Center da bulunan tek Apple Store’u gelen tüm talepleri karşılamaya çalışmaktaydı. Bu sebepten dolayı sürekli olarak bu mağazada boş yer bulunmamaktadır ve boş randevu yok mesajı gözüküyor, arada tesadüfen boş bir yer bulunsa bile yavaş hareket edince o şans bile kaybediliyordu. Halen bu tarz sıkıntılar yaşanılıyor ve boş yer anında doluyor.

Birçok kişi akıllı telefonunu servise vermeyi bekliyor. Hatta 2 ila 3 aydır bekleyenler bile mevcut. İnsanlar artık beklemekten ve boş randevusu sırası gözlemekten yorulmuş ve sıkılmış duruma geldi. Bundan dolayı birçok kişi randevu almaktan vazgeçiyor.

Genius Bar Yetersiz Kalınca Ortaya Farklı Durumlar Çıkıyor?

Apple Store çalışanları gelen talepleri en doğru şekilde karşılamaya çalışsalar da ülkemizde talebin çok olması onları zor duruma düşürüyor. Ülkemizde bazı çıkarcı kişiler bu durumu fırsat bilerek kendi randevu gününü ve saatini para karşılığında satmaya çalışıyor. Bu durumlarla karşılaşmamak için yazının devamını okuyunuz.

Apple Randevusu Nasıl Alınır?

Ülkemizde İstanbul’da Akasya alışveriş merkezinde ve Zorlu Center alışveriş merkezinde olmak üzere iki adet Apple mağazası bulunmaktadır. Randevu bu iki Apple Store’dan birinden alınabilir.

– Öncelikli olarak internet üzerinden siteye giriş yapılır.
http://concierge.apple.com/reservation/tr/tr/techsupport/
Çıkacak olan ekrandan Genius Bar rezervasyon yaptırın seçeneğine tıklanmalıdır.

– Çıkan ekrandan hangi mağazaya telefonunuzu götürmek istiyorsanız o mağazayı seçmelisiniz. Bu seçimin ardından Genius Bar seçeneğini seçerek sonraki tuşuna basın.

– Sonrasında Apple şifre ve kimliğinizi girerek devam edin.

– Göstereceğiniz cihazınızın modelini seçmelisiniz. ( İpad, İphone, İpod, Mac )

– Sonrasında ise karşınıza randevuların olduğu bir tablo gelir. Gelecek olan tablodan gün ve saati seçip sonraki tuşuna basmalısınız.

YORUM GÖNDER