Aşkınızı Tazelemek için En İyi Öneriler

Ev & Yaşam

9200 yorum

Aşkınızı Tazelemek için En İyi Öneriler

Aşkı tazelemek için iyi öneriler ve tavsiyeler.. Yenilikçi olmak, özlemek. İlişkinizi monotonluktan kurtarmak..

Her insan diğer tüm duygular gibi aşkı da tatmıştır ve tadacaktır da. Aşkın meyvesini yemeyen bir insan gösterin ki biz de pes edelim bu görüşümüzden. Lakin aşk sonsuza dek sürer mi yoksa biter mi gibi sorular duyar gibiyim.

Sevgiliniz veyahut eşiniz ile mutlu bir hayatınız var. Derin bir aşk ile başladı bu hayat. Fakat gün geçtikçe monotonlaşan hayatta siz de yerinizi aldınız ve her şey sıradanlaşmaya başladı ve bu durumdan da korkmaya başladınız. Aşkımız monotonlaşacak veya bitecek diye endişe duyuyorsunuz. İşte burada devreye aşkınızı tazeleyecek öneriler girecek. Ve bunlar ile aşkınızı ilk günkü gibi hissetmeye başlayacaksınız.

Yenilikçi Olmak

Yenilikçi olmak dediğimiz ise alt başlıklar halinde incelenebilir. Fakat bunu bir bütün halinde yazmak en doğru olanıdır. Rutin alışkanlarımızdan ve rutin etkinliklerimizden vazgeçip yeni rotalara yelken açmaktır. Bunun için ilk yapmanız gereken birbirinizi tanımak, neleri sevip neleri sevmediğinizi bilmektir. Bu sayede yenilikçi olarak birçok çözüme ulaşabilirsiniz. Örnek vermek gerekirse ikiniz de doğayı seviyorsanız; hafta sonu tatilinizi doğada geçirmek çok faydalı olacaktır. Bir çadır kiralayıp ormanın havası eşliğinde kamp yapmak aşkınızda çok güzel bir etkiye sahip olur. Veya kısa bir tatil döneminde görmediğiniz bir yere gitmek de aynı etkiyi gösterecektir.

Bir diğer öneri ise özlemek…

Özlem duygusu iki insan arasındaki en belirgin duygulardandır. Bu yüzden aradaki süreyi çok dikkatli tutarak özlem duymak aşkın tazelenmesinde yeterince etkilidir. Dikkatli olunması gereken durum ise bu süre ne kısa olmalıdır ne de uzun. Ayrıca özlem duygusu içerisine birey olmayı da katarsak yeterince etkili olur. Yani ilişkideki her insanın bireysel olarak yapmak istediği etkinlikler de olacaktır. Bu etkinliklerde ayrı olmak da özlemenize neden olur ve aşkınız tazelenir. Fakat hep dediğimiz gibi her şeyin sınırlarını iyi belirlemek gerekir.

Baktınız aşkınız hala monoton o zaman yapmanız gerek profesyonel bir yardım almaktır. Bir ilişki ya da evlilik danışmanından profesyonel yardım almak kaçındığımız bir nokta da olsa ilişki süreci için çok mühimdir. Çünkü danışmanlar bu konuda belirli bir eğitim almış, birçok farklı durum ile karşılaşmış kişiler oldukları için size sizden daha iyi yardım edecek konumdadır. Aşkınızı tazeleyecek önerileri dinlediğinizde ve bunu ilişkinize yansıttığınızda her şeyin daha huzurlu ve güzel gitmeye başladığını göreceksiniz.

YORUM GÖNDER