Avangard Tarzı Dekorasyon

Ev & Yaşam

18021 yorum

Avangard Tarzı Dekorasyon

Avangard tarz için kısaca klasik mobilyaların modern biçimde yorumlanması denilebilir. Avangard tarz; modern ile klasiğin birleştirilmesi sonucu

Avangard tarz için kısaca klasik mobilyaların modern biçimde yorumlanması denilebilir. Avangard tarz; modern ile klasiğin birleştirilmesi sonucu günlük hayatta işlevsel bir şekilde kullanılması ve işlevsellik kazandırılmasıdır.

Avangard tarzda önemli olan konuların başında renkler gelir. 
Farklı renkleri kullanarak görkemli, ihtişamlı alanlar oluşturabilirsiniz. Burada önemli olan renkleri kullanırken doğrudan klasik kalıpların çıkabilmektir.

Avangard tarzda, duvar kağıdı kullanılmaz.

Bunun yerine alışılmışın dışında renklerde boyalar kullanarak farklı ve görkemli bir hava yakalanır. Örneğin koyu renkli bir duvarın önüne, açık renkli bir sandalye koyabilir veya odanızın duvarlarını dört farklı renkte boyayabilirsiniz.

Avangard tarzda başarı renkler arasında oluşturulan tezattan gelir. 
Koyu renkli duvarın önüne koyacağınız düz renkli modern bir kanepe ve birbirinden özgün iki koltuk orijinal bir oturma alanı sunacaktır size. Aslında temelde olması gereken şey, basit, ferah, kullanışlı, farklı, modern ve gösterişli bir hava yakalamaktır. Ya da avangard tarzı dekorasyonda başarı kaosun içindeki yatan uyumdadır.

Evinizin duvarlarını açık tonlarda veya beyaza boyayacaksanız, avangarda tarzı yakalamak için renkli ve modern mobilyalarla birlikte modern aksesuarları tercih etmelisiniz. Büyük ve geniş alanlarda modern ve büyük tablolar, dekorasyon için üretilmiş paneller kullanabilirsiniz. Aksesuar olarak modern tasarımlı lambalar, modern tablolar kullanmaktan çekinmeyin. Halılarda ise modern çizgilere sahip, geometrik ve basit desenli ürünler kullanarak yaşam alanlarınıza farklılıklar katabilirsiniz.

Yaşam alanlarınızda modern ve basit yaklaşımlar oluşturmak amacıyla minimalist çizgilerle, abartmadan yüksek geniş alanlar oluşturun. Basit hatların oluşturulabilmesi için kullanılabilecek en uygun malzeme ahşaptır. Ahşabın basitliğini vurgulamak ve basitliği ön plana çıkarmak için farklı spotlar kullanabilirsiniz. Ahşap üzerine işlenmiş küçük, oymalı lake bir sehpa hem basitliği, hem modernliği ortaya koymanızda size yardımcı olabilir.

Yorumlar

  1. Author

    Merhaba salonuma Avangart koltuk takımı seçtim siyah olarak yastıkları desenli digeri gri halı içinse geometrik desenli siyah beyaz ve gri olarak tablo olarak hangi renk seçmeliyim ve aksesuar olarak renk katmak istesem bu hangi renk olur

YORUM GÖNDER