Ayak Kararması Nasıl Geçer : Sebepleri

Sağlık & Fitness

29430 yorum

Ayak Kararması Nasıl Geçer : Sebepleri

Ayak kararması nasıl geçer ? Ayak Kararmasının Sebepleri, Ayak Kararması İçin Maske, Ayak Beyazlatmak İçin Doğal Kürler..

Özellikle yaz aylarında açık ayakkabılar, babet ve sandaletlerin giyilmesi ayak kararması sorununu ortaya çıkarır. Güneş ışınları ayağın açık olan bölgelerini bronzlaştırır. Ayakkabının gizlediği bölgeler ve kararan yerler arasında renk farkı oluşması hoş bir görünüme sebep olmaz. Ayakkabı kullanımının yanı sıra kış aylarında nemlendirilmeyen ayaklar yaz aylarında nem dengesini kuramaz ve ciltte kararmalar oluşabilir.Ayak kararması sorunu yaşayanların yapmaları gereken bakım yöntemi nemlendirici ve beyazlaştırıcı maskelerle ayak bölgesini beslemektir.

Ayak Kararmalarına Doğal Çözümler

  • Hindistan cevizi yağı cilt üzerinde beyazlatıcı etki gösterir. Güneş yanması sebebiyle ayaklar kararmışsa banyo yapılmasından önce ayaklara sürülecek olan hindistan cevizi yağı 2 hafta sonunda ayakları istenen renge geri döndürecektir. Duş öncesinde ovalayarak uygulandıktan 10 dakika sonra yıkanmalıdır.
  • Özellikle yeşil limon ayaklarda yenilenmeyi sağlar. Ortasından ikiye kesilmiş olan limon ayaklara sürüldüğünde gözenekler içerisinde bulunan ölü hücreler vücudu terk edecektir. Limon uygulanmasından sonra ayaklar nemlendirildiğinde ayak tonunda açılma gerçekleşecektir.
  • 1 tatlı kaşığı zerdeçal, mısır unu ve limon suyu ile 1 yemek kaşığı yoğurt macun kıvamına gelene kadar karıştırıldıktan sonra ayaklar üzerine sürülür. 15 dakika ayakların üzerinde beklendikten sonra soğuk su ile ayaklar durulanır.
  • Cilt üzerindeki kararmaların büyük bölümü (eğer bir hastalık yoksa) hücrelerin yeterince nem alamamasından kaynaklanır. Susam tohumu yağı ayaklara masaj yollu uygulandığında hücrelerin arasına nüfuz edecek yağ cildi besleyecektir.

YORUM GÖNDER