Ayrılmak İsteyen Erkeğin Davranışları

Ev & Yaşam

9850 yorum

Ayrılmak İsteyen Erkeğin Davranışları

Ayrılmak isteyen erkeğin davranışları nelerdir sorusunun cevabını merak ediyorsanız yazımızı mutlaka okumalısınız !

Binlerce yıllık insanlık tarihinde herhalde değişmeden kalan olgulardan biride kadın erkek ilişkisidir. Tarihten bugünümüzü kadar bu beraberlikte bazen sorunlar çıkıyor ve sonuç kulağa olumsuz gelen ayrılıkla sonuçlanabiliyor. Birbiri için yaratılmış olan bu iki varlık aynı zamanda ironik bir şekilde o kadar terstir. Bir söz vardır ‘’Yıkmak, yapmaktan kolaydır.’’ Diye. Bu söz ilişkilerde pek geçerli olmayabiliyor. Zira bazen ilişkiyi bitirmek hele ki uzun bir ilişki ise başlamaktan çok daha zahmetli ve yıpratıcı olmaktadır. Hele ki bu durum kadına göre çok daha basit düşünme ehliyetine sahip erkek için oldukça zor olmaktadır.

Peki bir erkek ayrılmak istediğinde davranışları nasıl olur ?

Elbette bunu kesin sınırlar içine alamayız kişiden kişiye davranışlar değişsede bir çoğunluğun davranışlarını ele alabiliriz. Her erkeğin herhalde en belirgin olarak yapacağı şey ‘’ilgide fazla azalma’’dır. Geleneksel sebeblerden ilişki için ilk belirgin adamı atan erkek samimiyetini kanıtlamak için kadına her fırsatta ilgisini gösterir; her dakika atılan mesajlar, arkadaşların onun için ekilmesi vb. Ama ilk başta yapılan bu davranışlar zamanla tam tersi duruma düşüyorsa durum kötüdür. Zira erkek kafasına ayrılığı koymuştur ya da ilgisini kaybettiği için geri dönüşü olmayan bir yola girilmiştir. Bir başka değişen davranış ise ‘’Bahaneler uydurmak’’. Erkeğin, kadın gibi gelişmiş düşünce becerileri olmadığı için ve gerekli cesareti toplayamadığı için akla mantığa uymayan bahaneler ürete bilir. ‘’Param olmadığı için senin istediklerini yapamıyorum. Ailelerimiz ilerde bize karşı çıkasa naparız?’’ gibi niyeti taa kilometrelerce önceden belli olan basit cümleler kurabiliyor. Görüldüğü gibi erkek ilişkiyi sonlandırmak istediğinde suçu karşı tarafa atmaktansa kendine yüklemeyi tercih eder. Bunun sebebide özel değildir sadece kolaydır.

Evet erkekler basit canlılardır. Konu ayrılmak ise davranışlarından bunu anlamanız kadına kıyasla çok kolaydır. Tabi ki burada verdiğimiz iki örnekten çok daha fazla davranış değişikliği olsada erkeğin her hareketi değişir. Erkek kadın karşısında sevsede sevmese çaresiz durumda kalacağı için niyeti ne olursa olsun yakalanacaktır. Hele ki ilişki için en başta en çok emek kendisi verdiyse o zaman çok daha fazla pot kıracaktır. Fazla düşünmeye gerek yoktur eğer erkeğin davranışları değiştiyse ilk başta rol yapmıştır ve istediğini elde edincede eski haline dönüşmüştür. Kısaca özetleyecek olursak erkeğin davranışında ki her değişime dikkat edilmelidir çünkü bu bir başlangınçtır ilerde daha büyük sorunlara yol açacak bir başlangınçtır.

YORUM GÖNDER