Bayanlar için Hızlı Saç Uzatma Yöntemleri

Sağlık & Fitness

31760 yorum

Bayanlar için Hızlı Saç Uzatma Yöntemleri

Bayanlar için hızlı saç uzatma yöntemleri nelerdir ? Doğal Saç Uzatma, Saç Uzatma Kürü, Çabuk Saç Uzatma Formülleri

Saçlar ortalama olarak ayda 1 cm uzar. Beden yapısına, beslenme tarzına ve sağlıkla ilgili koşullar da saçların uzama süresine etki eder. Genetik yapısı itibariyle kimi insanların saçları çok kısa süre içerisinde büyüme gösterir. Saçları hızlı uzamayan kişiler için doğal saç uzatma kürleri yardımcı olmaktadır.

Saçları hızlı biçimde uzatmanın dört yolu;

1-  Hint Yağı

Omega-9 yağ asitleri, E vitamini açısından zengin olan hint yağı doğal saç büyümesini destekler.  Hint yağını zeytinyağı ile karıştırıp masaj yaparak saçlara ve saç diplerine uygulandıktan sonra 30 ila 45 dakika arasında saçların kuruması beklenir. Hint yağı uygulamasının ardından saç dipleri şampuan ile, saç uçları ise saç kremleri yardımıyla temizlenmelidir.

2-  Yumurta Maskesi

Yumurta protein içermesinin yanı sıra demir, kükürt, fosfor ve selenyum içerir. Saçların uzaması için bu maddeler son derece yararlıdır.  Ayda en az bir kez uygulanması gereken yumurta saç maskesi saç diplerinin beslenmesine yardımcı olacaktır.

Bir yumurta çırpılır. Dört yemek kaşığı üzüm çekirdeği yağı ve birkaç damla lavanta yağı eklenerek karıştırılır. Saç ve saç derisi üzerinde uygulandıktan sonra yarım saat boyunca saçlar açık bırakılır.  30 dakika sonunda şampuanla yıkanır.

Aktarlardan yağ temin etmekle uğraşmak istemeyenler için alternatif bir öneri ise; iki yumurta sarısı ve iki yemek kaşığı zeytinyağı iyice çırpıldıktan sonra saç diplerine sürülür. 20 dakika saçlar açıkta bırakılıp karışım derilere nüfuz ettikten sonra şampuanla yıkama işlemi gerçekleştirilir.

3-  Aloe vera

Aloe vera ciltteki kızarıklık ve kaşıntıları önlediği gibi saçları besler, dökülmesini engeller. Balkonda bakıma oldukça müsait olan aloe vera bitkisi pazarlarda ya da çiçekçilerde bulunur. Bitki bakımına zaman harcanmak istenmiyorsa aktarlarda satılan aloe vera yağı da iş görecektir.

Hazır satılan aloe vera yağı (ya da jeli) üzerine birkaç damla limon suyu damlatılır. Evde bulunuyorsa içerisine aloe vera ile eşit miktarda hindistan cevizi yağı eklenir. Haftada bir ya da ikişer defalık periyotlarla uygulanmalıdır.

Düzenli olarak aloe vera suyu içmek de saçları uzatma etkisi gösterir.

4- Patates Suyu

Vücutta vitamin eksikliği kuru ve kırılgan saçlara davetiye çıkarır. B vitaminin yanında A ve C vitamini de saçlar için gerekli olan maddelerdir. Saçların hızlı uzamasını ve gözle görülür kalınlaşma sağlamasını patates suyu gerçekleştirecektir.  Katı meyve sıkacağı ile ya da elde pres yapılarak patatesin suyu çıkarılır. Saçlara diplerinden saç uçlarına doğru avuç içlerine alınarak sürülür.  15 dakika saçların patates suyunu emmesi beklenir ve soğuk su ve şampuan ile durulanır.

Dökülmeyen, kırılmayan ve hızlı uzayan saçlara sahip olmak için maske bakımlarının yanında dengeli ve vitamin ağırlıklı beslenmek gereklidir. Eczanelerde satılan multivitaminlerin yanı sıra vitamin deposu olan meyve ve sebze tüketimi ile daha güçlü saçlara sahip olacaksınız.

YORUM GÖNDER