Burundaki Siyah Noktalar için Maske

Sağlık & Fitness

16440 yorum

Burundaki Siyah Noktalar için Maske

Burundaki siyah noktalardan nasıl kurtuluruz ? Burundaki siyah noktalardan kurtulmanın yolları nelerdir ? Burundaki siyah noktalardan tamamen kurtulmak için yapılması gerekenler nelerdir ? Burundaki siyah noktalar için maske tarifi bildiriyo.com'da...

İnsan cildi nefes alan, yaşayan, bazen canlanan ve tazelenen, bazen de matlaşan ve ışıltısını yitiren, kimi zamanda yorulan, yıpranan ve kendini yenileyen bir örtüdür. Son derece hassas olan bu örtüdeki gözeneklerin içine yağ ve ölü cilt hücrelerinin dolması sonucu tıkanır. Böylece siyah nokta oluşumu başlamış olur. Sivilce oluşumunun birinci adımında bulunan siyah noktalar, ilk aşamada iyi bir şekilde temizlenmedikleri için bakteri oluşumunun önünü açmış olurlar. Bu yüzden düzenli ve sabırlı bir şekilde siyah noktaların temizlenmesi gerekir. Temizleme işlemi için çeşitli maskeler, kremler, bantlar ve karışımlar kullanılabilir.

Burun üzerinde meydana gelen siyah noktalar kötü bir görüntü oluşturur. Ten rengini bozduğu gibi yağlı ve kirli bir görünüme davetiye çıkarır. Burnun sahip olduğu kıkırdak yapısı siyah noktaların sıkılmasını bir hayli zorlaştırır. Ancak zor ve can acıtan işlemin yapılması yerine daha kolay yolları uygulayarak siyah noktalardan kurtulabilirsiniz. Öncelikle gözeneklerinizi açmalısınız. Bunun için yüzünüze büyük bir havlu örtün. Ardından içerisinde sıcak su bulunan kabın üzerine yanmayacak şekilde yaklaştırın. Bir süre bu şekilde bekledikten sonra yüzünüze vuran buhar sayesinde gözeneklerinizin genişlediğini göreceksiniz. Bu işlem siyah noktaların çıkarılmasını kolaylaştıracaktır.

Burundaki Siyah Nokta Maske Tarifleri

Limonlu Siyah Nokta Maskesi

1 tane rendelenmiş limon kabuğu, 1 çorba kaşığı yoğurt ve 1 çorba kaşığı unu karıştırdıktan sonra siyah noktalarınızın üzerine dairesel hareketler yaparak sürün. 15-20 dakika kadar bu şekilde bekledikten sonra maskeyi yavaşça burnunuzdan çıkarın. Bu maskeyi haftada bir kez uygulayabilirsiniz.

Siyah Noktalar İçin Kahveli Peeling

Bir miktar bal, 1 çay kaşığı kahve ve 1 çay kaşığı toz şekeri iyice karıştırın. Cildinizi hafifçe ıslattıktan sonra nazikçe ve dairesel hareketlerle cildinize sürün.  Bir müddet bekledikten sonra yüzünüzü iyice durulayın.

Siyah Noktalar İçin Krem

Siyah noktalardan kurtulmanın en etkili yollardan biri olan kremlerdir. Cildinizi ılık su ile temizledikten sonra siyah noktalar için özel olarak üretilen kremi sürün. 10 dakika kadar bekledikten sonra yüzünüzü yıkayabilirsiniz. Eğer siyah nokta kremlerini kullanmadan önce cildinize buhar banyosu yaptırırsanız gözenekleriniz açılacak bu da kremin siyah noktalara daha kolay etki etmesini sağlayacaktır.

YORUM GÖNDER