Çabuk Kırılan Tırnakları Güçlendirme

Sağlık & Fitness

33560 yorum

Çabuk Kırılan Tırnakları Güçlendirme

Çabuk Kırılan Tırnakları Güçlendirme, Tırnak Güçlendirme Yöntemleri, Doğal Tırnak Güçlendirici,Tırnak Güçlendiren Bitkisel Formül

Tırnaklar keratin tabakası adı verilen yapıdan oluşur. Sağlıklı bir görünüme sahip tırnakların yüzeyi pürüzsüz ve parlak renktedir. Zayıf tırnaklar kırılmaya ve çatlamaya uygun bir yapıya sahiptir.  Düzensiz ve sağlıksız beslenme, kalitesiz kozmetik ürünlerinin kullanımı ve çeşitli hastalıklar tırnakların zayıflamasının sebeplerindendir.  Ayrıca bulaşıkları elde yıkayan hanımların tırnakları da süreç içerisinde kırılganlaşır. Bunun sebebi eldiven kullanmadan, kimyasal olan deterjanlarla direk temastır.

Tırnakları güçlendirmek için çeşitli bitkisel yollar mevcuttur. Tavsiye edilen aralıklarla uygulanacak tırnak bakım kürleri ile güçlü tırnaklara kavuşmak mümkün.

Tırnak Güçlendirici Doğal Yöntemler

  • Zeytinyağı: Mineral ve vitamin bakımından zengin olan zeytinyağı saçları kuvvetlendirme etkisini tırnaklar üzerinde de gösterir. Parlaklığını yitirmeye yüz tutmuş tırnaklara uygulandığında nemlendirici etkisiyle tırnakları doğal rengine dönüştürür. Oda sıcaklığında bulunan zeytinyağı tırnak bölgesine masaj yoluyla uygulanır. 15 dakika yağ içerisinde parmakları bekletmek gerekir. Birkaç gün arayla 2-3 günlük periyotlar ile uygulandığındazeytinyağlı tırnak bakım kürü sonuç verecektir.
  • Elma Sirkesi: Ciltlere canlı görünüm vermek için de kullanılan elma sirkesi tırnak bakımı için de uygulanır. Tırnaklarda bakteri ve mantar oluşumu olması, tırnağa yıpranmış bir görünüm verir. Elma sirkesinin içerisinde magnezyum, potasyum ve kalsiyum gibi besleyici ve koruyucu maddeler bulunur. Tırnakta mantar oluşumu durdurarak cildi zararlı canlılardan temizler.  Bir kase içerisine eşit miktarlarda eklenen su ve elma sirkesi karıştırılır.  Parmaklar 5-10 dakika kase içerisinde bekletilir. Bir hafta boyunca günde bir defa uygulanacak bu kür ile sağlıklı ve mantarsız tırnaklara kavuşmak mümkündür.
  • Bal mumu ve Yumurta Püresi: Nemlendirici kremlerin birçoğunun içerisinde bal mumu bulunur. İçerisinde yüksek miktarda bulunan A vitamini tırnakların beslenmesine katkı sağlar. Haşlanmış yumurtanın sarısı püre haline getirilir. Birkaç damla bal mumu pürenin üzerine eritilerek damlatılır ve çay kaşığı yardımıyla karıştırılır. Bal mumunun katılaşmasını önlemek adına elde edilen karışım tırnakların üzerine uygulanmalıdır. Parmaklar bu karışımın içinde tutulabileceği gibi teker teker ovma yoluyla tırnaklara da yedirilebilir. 5 dakika uygulanacak olan bu yöntem iki günde bir uygulanırsa bir hafta içerisinde sonuçlarını vermeye başlayacaktır.
  • Protein Alımı: Sağlıksız tırnaklara sahip kişilerin protein değerlerinde eksiklik vardır. Uzmanlar  kemik yapısının ve dolayısıyla tırnakların kuvvetlendirilmesi için protein alımının artırılmasına önem verirler. Yukarıda verilen tırnak bakım kürlerini uyguladığınız zaman kesin sonuç alacaksınız. Fakat tırnak sağlığını korumak adına günlük diyetinizde protein ağırlıklı beslenmeniz mühimdir. Tavuk, yumurta ya da az yağlı sütlerle beslendiğinizde hem kilonuzu koruyacak hem de sağlıklı tırnaklara sahip olacaksınız. Protein takviye ürünleri almadan önce ise mutlaka bir doktora başvurulmalıdır.

YORUM GÖNDER