Cilt Sıkılaştırıcı Bitkisel Yağlar

Sağlık & Fitness

29570 yorum

Cilt Sıkılaştırıcı Bitkisel Yağlar

Cilt sıkılaştırıcı bitkisel yağlar ile daha sıkı, ışıltılı, temiz ve gergin bir cilde sahip olabilirsiniz. Doğal yöntemler ile cilt sıkılaştırıcı çözümler bildiriyo.com'da

Sıkı bir cilde sahip olmak bayanların en önemli arzularından biridir diyebiliriz. Görünümüne önem veren bayanların cildini sıkılaştırabilmesi için uygulayabileği bir çok yöntem var. Bunlardan en önemlisi tabi ki tamamen doğal olan yöntemlerdir. Bazı bitkisel yağlardan faydalanarak cildimizi daha pürüzsüz ve sıkı bir kıvama getirebiliriz? Detaylar yazının devamında…

Cilt Sıkılaştırıcı Özelliği Bulunan Bitkisel Yağlar

1. Portakal Yağı : Portakal yağı düzenli olarak kullanıldığında içerdiği vitamin ve mineraller ile cildinizin sıkılaşmasını ve daha gergin olmasını sağlar. Portakal yağı düzenli kullanılırsa etkisi daha da artacaktır. Elinize alacağınız pamuğu ıslatarak bir kaç damla portakal yağı dökün ve cildinizi hafif dokunuşlarla silin. 2 günde 1 olmak üzere cildinizin sıkılaştığını hissedene kadar uygulayabilirsiniz. Eğer hassas bir cildiniz varsa haftada 1 kez uygulayabilirsiniz.

2. Kayısı Çekirdeği Yağı : Günlük olarak kullandığınız nemlendirici kremlere ekleyerek kullanabilirsiniz. Bir süre kullandığınızda cildinizin sıkılaştığını ve gerildiğini hissedeceksiniz. Hassas bir cilde sahip değilseniz su ile karıştırarak pamuk yardımı ile cildinize uygulayabilirsiniz. Saf olarak kullanılması kesinlikle önerilmez.

3. Kantoron Yağı : Kantoron yağı özellikle yanık ve yara tedavilerinde kullanılır. Cilt hücrelerinin onarılması konusunda çok etkilidir. Bir damla kantoron yağını yüzünüze damlatarak masaj yapmak suretiyle cildinize yedirin. Bu işlemi hafta bir kez yaptığınızda zamanla cildiniz pürüzsüz ve sıkı bir kıvama gelecektir. Kızarma ve alerji gibi bir durum oluşursa kullanımına derhal son verin.

4. Yosun Yağı : Ölü derinin atılarak yeni ve daha canlı bir cilde sahip olunabilmesi için yosun yağı tercih edilebilir. Parmak ucuna 3 damla damlatarak cildinize parmak uçlarınızla yağı iyice yedirin. 120 dk sonra yüzünüzü durulayın ve kullandığınız nemlendiriciyi kullanın. Bu işlemi haftada 1 kez uygulayabilirsiniz.

5. Fındık Yağı : Çatlakları önleyici ve cilt sıkılaştırıcı etkisi olan fındık yağını parmak uçlarınıza damlatarak cildinize uygulayabilisiniz.

6. Yasemin Yağı : Bir parça pamuğu hafif ıslatın ve daha sonra pamuğa bir kaç damla yasemin yağı damlattıktan sonra cildinize uygulayın. Cilt hücrelerinin yenilenmesi konusunda yasemin yağı son derece etkilidir. 2 günde 1 kez uygulayabilirsiniz.

7. Avakado Yağı : Yine bir parça pamuğu hafif ıslattıktan sonra bir kaç damla avakado yağını bu pamuğun üzerinere damlatın. Daha sonra cildinize uygulayın. Avakado yağı E vitamini bakımından zengindir. Hafta 2 kez uygulayabilirsiniz. Etkisini yavaş yavaş görmeye başlacağınızdan emin olabilirsiniz.

8. Çilek Yağı : Cildi besleyici özelliği olan yasemin yağı pürüzsüz bir cilde sahip olmanız için çok etkilidir. Bir parça ıslanmış olan pamuk kullanarak cildinize uygulayabilirsiniz. Hafatada 3 kez uygulayabilirsiniz.

YORUM GÖNDER