Diriliş Ertuğrul Dizisi Çekimleri Nerede Yapılıyor ?

Eğlence

11951 yorum

Diriliş Ertuğrul Dizisi Çekimleri Nerede Yapılıyor ?

TRT1'de yayınlanan Diriliş Ertuğrul dizisi çekimleri nerede yapılıyor, Diriliş "Ertuğrul" Dizisi ne kadar süre ekranlarda olacak?

TRT1'de yayınlanan Diriliş Ertuğrul dizisi çekimleri nerede yapılıyor, Diriliş "Ertuğrul" Dizisi ne kadar süre ekranlarda olacak? TRT1’de gösterime giren Diriliş Ertuğrul dizisi çekimleri Riva’da yaklaşık 40.000 metrekarelik bir alanda yoğun uğraşlar ile yapılmaktadır. TRT1’de gösterime girdiği günden bu yana reyting rekorları kırmayı başarmış bir dizidir.

Osmanlı Devletinin kuruluşunun ilk kıvılcımlarını anlatan Diriliş Ertuğrul dizisi bir anda yoğun bir ilgi kazandı. Özellikle savaş sahneleri ile izleyicilerini ekrana kilitlemeyi başardı.

Engin Altan Düzyatan, Esra Bilgiç ve Kaan Taşaner’in başrolde oynadığı dizi çok kısa bir sürede en çok izlenen diziler kervanında yer aldı.

Diriliş Ertuğrul Dizisinin Çekimlerinde Büyük Emek Var !

Riva’da 40.000 metrekarelik alanda dizi çekimleri büyük bir özen ile devam etmekte. Bu alanda talimhane, otağ, dükkanlar ve cadırlar yer alıyor. Oyuncular yaklaşık 3 ay kılıç kullanma, at binme ve ok atma dersleri aldılar. Diriliş Ertuğrul dizisi çekimleri için kostümler, savaş malzemeleri ve diğer tüm aksesuarlar sıfırdan yapıldı. Dizide ki ahşap malzemeler el il yapılırken, kostümlerde kullanılan takı, mücevher, bakır, kalkan ve kılıçlar Türkiye’nin dört bir yanından toplatıldı.

Diriliş Ertuğrul Dizisi Ne kadar Süre Ekranlarda Olacak ?

Diziyi ve projeyi çok beğendiğini belirten Engin Altan Düzyatan “Dizi çekimlerinde hiçbir masraftan kaçınılmadı. Ertuğrul çok önemli bir karakter. Ertuğrul gazinin obadan imparatorluğa uzanan yolunun işlendiği bu proje bir kaç yıl sürecektir” dedi.

Yorumlar

  1. Author

    diriliş ertuğrul dizisini severek izliyorum. her hafta sabırlısızlıkla bekliyorum. emeği geçen herkese teşekkürler..

YORUM GÖNDER