2016 Diyetisyen Maaşları Ne Kadar ?

İş & Finans

34431 yorum

2016 Diyetisyen Maaşları Ne Kadar ?

Diyetisyen maaşları ne kadar ? Kamuda istihdam edilen diyetisyenler ne kadar maaş alır ? 2016 yılı diyetisyen maaşı ne kadar ? Diyetisyen devlette ne kadar maaş alır ? Özel hastanelerde çalışan diyetisyenlerin maaşları nedir ?

Kilo sorununun muazzam derecede fazla olduğu ülkemiz Türkiye'de diyetisyenlik artık popüler meslekler kategorisine girmiş bulunuyor. Obezitenin ülkemizde yaygınlaşması ile beraber bu sorundan müzdarip kişiler diyetisyenlerin kapısını çalmakta ve bu sorunlarına çözüm aramaktadır. 

Diyetisyenler, insanların dengeli ve sağlıklı beslenmeleri için sağlıklı yemek listesleri hazırlar, tüketilecek yiyecekleri sağlığa tehlikeli olmayacak şekilde nasıl pişirilip tüketildiği konusunda hastaları bilgilendirir ve besin maddelerinin sağlığa uygun bir şekilde tüketilmesi için bireyleri ve toplumu bilinçlendirir.

Diyetisyen Maaşları Ne Kadar ?

İnternetin değişik kaynaklarından elde ettiğimiz verilere göre diyetisyen maaşları aşağıda ki tabloda belirtildiği gibidir. Diyetisyen maaşlarında bir güncelleme olduğunda web sitemizde de en kısa sürede güncellemeler yapılacaktır.

ÜnvanEğitim DurumuDereceNet Maaş
DiyetisyenLise Mezunu1/12,967.97 ₺
DiyetisyenÖn Lisans ve Lisans1/13,163.19 ₺
DiyetisyenLisans Mezunu1/13,271.33 ₺

Not: Bu sayfada yer alan veriler en son 06 Ekim 2016 tarihinde güncellenmiştir.

Yorumlar

  1. Author

    Pardon lise mezunu ve diyetisyen nasıl oluyor

YORUM GÖNDER