Dolgun Dudaklar İçin Doğal Yöntemler

Sağlık & Fitness

218279 yorum

Dolgun Dudaklar İçin Doğal Yöntemler

Dolgun dudaklara sahip olmak için doğal yöntemler, Evde Dudak Dolgunlaştırma, Dudak Dolgunlaştırıcı Maske, Kalın Dudaklar İçin Doğal Maske

Yüz güzelliği açısından dudakların dolgun gözükmesi bir avantaj. Çeşitli makyaj hileleri ile dudaklar daha dolgun ve çekici hale getirilebilir. Kalıcı olarak dudakları dolgunlaştırmak için ise iki seçenek mevcut; yüksek maliyetli estetik operasyonlar ve doğal bakımlar.

Estetik operasyonlar büyük ölçüde tercih edilmez. Ekonomik açıdan hayli cep yakan bu operasyonlar her ne kadar kalıcı bir sonuç verse de yüzdeki doğal ifadeyi yok edebilir. Evde uygulanabilecek olan ucuz fakat etkili yöntemlerle dudakları çekici görünümlere kavuşturmak mümkün.

 1. Diş Fırçası Kullanımı

Dişler fırçalandıktan sonra fırçayı dudak üzerinde uygulamak dudakların daha dolgun olmasını sağlayacaktır. Diş fırçası kurulandıktan sonra üzerinde macun olmadan  hafifçe dudaklar üzerinde gezdirildiğinde dudak bölgesindeki kan dolaşımını hızlanacaktır. Aynı zamanda fırçalanma sırasında ölü deriler dudaklardan temizleneceği için sağlık açısından da faydalıdır. Dudakları fırçalarken etkiyi artırmak için birkaç damla bal ve vazelin kullanımıyla daha yumuşak ve nemli dudaklara sahip olabilirsiniz.

 1. Tarçın Yağı

Tarçın yağı dudaklara sürülmesinin hemen ardından etkisini gösterir. Çeşitli dudak dolgunlaştırıcı hazır ürünlerin içerisinde de bulunan tarçın yağı dudaklara uygulandığında hafif yanma ve karıncalanma gibi durumlar oluşabilir. İki damla tarçın yağı ile zeytinyağı karışımını parmağınızın ucuyla dudaklarınıza yedirmeniz halinde kısa sürede bu karışımın etkisini hissedeceksiniz. Aşırı hassas dudaklara sahip değilseniz günde bir defa –yatmadan önce olabilir- uygulanması yeterli olacaktır. Dudaklarda biraz yanma yapacağı için birkaç dakika sonra soğuk suyla dudak bölgesi yıkanmalıdır.

 1. Dudak Egzersizleri

Dikkat edilirse görülebileceği üzere üflemeli çalgılarla ilgilenen kişilerin dudakları dolgundur. Bunun sebebi dudaktaki kasların çalıştırılıp geliştirilmesidir. Dudakları dolgunlaştırmak için bir müzik aletini çalmaya çalışmaya gerek yok. Günde 5-10 dakikayı dudak egzersizlerine ayırarak kalıcı ve dolgun dudaklara sahip olunabilir.

 • Islık çalma: Günde bir kere 3-5 dakika boyunca sevdiğiniz bir melodiyi ıslık çalarak seslendirmeniz dudak kaslarınızı harekete geçirecektir.
 • Gülümseme ve Öpücük Hareketi: Dudaklar tamamen kapalı bir biçimde olabildiğince yanakları da gerginleştirerek gülümsemek dudak kaslarını farklı yönde çalıştıracaktır. Gülümseme hareketinden sonra öpücük pozisyonuna sokulan dudaklar bu hareketle zıt yönde çalıştırılacaktır. 5 saniye boyunca gülümseme ve öpücük hareketleri uygulandıktan sonra birkaç saniye ara verilip tekrar edilmelidir. Günde 20 defa yapılması yeterli olacaktır.
 1. Acı Biber Yağı Kullanımı

Bilindiği üzere acı biberler doğranırken hassas ellerde kabarmalara yol açar. Acı biberin dudaklar üzerinde dolgunlaştırıcı özelliği vardır. Fakat çok yakıcı içeriğe sahip olduğu için mutlaka kullanılırken seyreltilerek yakıcılığı azaltılmalıdır. Aktarlardan temin edilebileceği gibi ev ortamında da acı biberden faydalanılabilir. Birkaç damla su, acı biber yağı ve bulunuyorsa hindistan cevizi yağıyla eşit oranda karıştırılıp yanma hissi çok rahatsız edici hale gelinceye kadar dudaklarda bekletilmelidir. 10 dakikayı geçmeyecek şekilde dudaklar üzerinde bekletilmesi bir soruna yol açmayacaktır. Acı biber formülü sayesinde dolgunlaşan dudaklar aynı zamanda kan dolaşımının bölgede artmasıyla daha parlak ve çekici gözükecektir.

Yorumlar

 1. Author

  Değil tabi ki :(

  Author

  Denedim super

  Author

  Dis fircasini hafif islatin dudaginiza hafifce surun bunu ileri geri 6 7 kere yapin

  Author

  Evet faydası var hepsinin

  Author

  peki kalıcı mı?

  Author

  Diş fırçası işe yarıyor.

  Author

  Alt dudagim cok dolgun ama ust dudagim hic yok yinede memnunum -,-

  Author

  Denediniz mi ? Faydasını gördünüz mü ? Merak ettim.

  Author

  Teşekkürler

YORUM GÖNDER