Erkek Neden Terk Etmek İster ?

Ev & Yaşam

24140 yorum

Erkek Neden Terk Etmek İster ?

Erkeklerin ayrılma nedenleri nelerdir ? Erkek neden terk eder ? Erkeklerin terk etme ve ayrılma nedenleri nelerdir ? Detaylar bildiriyo.com'da..

Erkek neden terk etmek ister, erkekler bazen bahanelerin arkasına sığınarak gider bazen de hiçbir şey söylemeden giderler. Kadınlarsa arkasından nerde yanlış yaptıklarını ve neden erkeklerin arkasına bakmadan gittiğini çözmekle uğraşır. Her erkek gitmeden kafasında bir neden bulmuştur elbet peki ya bu erkekler neden terk eder?

Birçok erkeğin sığındığı bahaneleri ya da kendilerine göre haklı sebeplerini erkekler açıklamasa da biz açıklıyoruz kadınlara;

Bana göre en mantıklısı sevgileri azaldığı için gider erkekler. Erkekler karşısındaki kadına karşı sevgilerinin, heyecanlarının eskisi kadar olmadığını fark ettiği an dürüst bir şekilde kadını terk eder. Onlara bu konuda hiç kızamayız galiba. Çünkü sevgisi eksilen erkek başka birini sevebilir ve aldatmak yerine bence gitmeyi tercih etmesi büyük bir saygıdır aslında.

Bazı erkeklerinse bağlanma sorunu vardır. Bu erkekler ilişki ciddiye sardıkça bir korkuyla kaçmak isterler o ilişkiden.

Diğer bir erkekte doyumsuz erkektir. Hep daha çok kadın isterler. Aldatırlar, tatmin olmazlar. Bu durumda ayrılık kaçınılmazdır. Erkekler kadınlar gibi değildir daha çabuk sıkılırlar fakat kadınlar kontrolü hep elinden tutmak için ‘neredeydin, kimleydin’ gibi sorularla bunu hiç düşünmeden hareket ederler. Aşırı sahiplenme durumu ve kontrol delisi bir kadınla birlikte olmak erkek için ayrılık çanlarını çaldırır.

Erkekler neden terk eder, terk eder çünkü kadınlardan daha mantıklı düşünüp bazen sevginin hiçbir şeye yetmediğini görürler. Severler bir kadın kadar çok severler ama hiçbir ortak nokta yokken bunun gelecekte yaratacağı sorunları görürler.

Terk eden erkeklerin bazıları da korkar, kadına yetememekten korkar. İyi bir iş, iyi bir düzeyde paraya sahip olmayan erkek ilişkide yetemeyen taraf olduğunu düşünür ve gitmek ister çünkü gelecek kaygısı onu yer bitirir.

Erkekler, arkadaşlarının fikirlerine de çok önem verir. Sevgilisi ya da karısı hakkında söylenen ya da ilişkisi hakkında yorum yapan arkadaşlarının düşüncelerini beynine not eder ve sonra analiz eder. Bir çeşit dolduruşa gelirler de diyebiliriz.

Ya da çok düşünmeye gerek yoktur belki de erkek gidiyordur çünkü belki sizin sevdiğiniz kadar sizi sevmiyordur. Sadece başta yaşadığı hoşlantı olup sonrasında duygularının yok olduğunu ya da belki bir takıntı gibi bir şeyle ilişkiye başladığını görüp de gidebilir.

Erkekler bazen gerçek sebeplerini söyler bazen de bahanelerin arkasına sığınırlar. Erkekler neden terk etmek ister dedik birçok neden sıraladık fakat gitmek isteyen erkek bir yolunu bulur gene gider.

YORUM GÖNDER