Erkekler İçin Karbonhidrat Yakarak Kilo Vermek 

Sağlık & Fitness

8230 yorum

Erkekler İçin Karbonhidrat Yakarak Kilo Vermek 

Kasları kaybetmeden karbonhidrat yakarak kilo vermek için yapılması gerekenler nelerdir ? Bildiriyo.com sizler için araştırdık, detaylar için sitemizi ziyaret edin...

Diyet yaparken ya da spor yaparken kasları kaybetmeden yağ yakımının olması için beslenme son derece önemlidir. Hem tüketilen gıda hem de kilo verimi dengede olması gerekmektedir. Özellikle erkekler için karbonhidrat yakarak kilo vermek daha fazla kas yapısına sahip olunmasını sağlar. Bir erkek için kaslar ne kadar önemli ise kadın vücudunda da o kadar önemlidir. Fakat erkeklerde kaslar daha belirgin bir hal alarak sağlıklı bir vücudun olduğunu gösterir.

Erkekler için karbonhidrat yakarak kilo vermeyi hedefleyenler insülin yükselmesine dikkat etmesi gerekir. İnsülin ve karbonhidrat birbiri ile orantılıdır. Bu yüzden insülini yükseltebilecek gıdalardan uzak durulması gerekir. Bu sayede yağ depolaması yapılmayacaktır. Vücutta insülin yükseldikçe yağ depolaması artar. Bu artışın önüne geçmek için bazı gıdalardan uzak durmalısınız. Özellikle yağ oranı yüksek ve karbonhidratlı gıdalar buna sebep olacaktır.

Karbonhidratsız bir beslenme şekli olan diyetler genel olarak protein ağırlıklıdır. Bu diyetleri uygulamak oldukça zordur. Çoğu bilinen diyetler karbonhidrattan kişiyi uzak tutarak hayvansal gıdalara yönelmesini sağlar.

Diyet yaparken insülin ve karbonhidratı kontrol altında tutmanız karbonhidrat yakımını hızlandıracaktır. Tek gıdaya yönelik diyetler yerine kontrollü şekilde diyetinizde tüm gıdaları tüketebilirsiniz. Bu sayede vücuda alınması gereken her türlü gıdayı alabilirsiniz. Vücudun ihtiyacı olan besin gruplarını bünyenize göre tüketerek yağ depolanmasının önüne geçebilirsiniz.

Erkekler kadınlara oranla daha hızlı yağ yakabilmektedirler. Günlük alınan kaloriler her iki cins içinde farklıdır. Kadınlarda alınan günlük kalori daha az erkeklerde ise daha fazladır. Erkekler için karbonhidrat yakarak kilo vermek kolaydır. Fakat beslenme bu konuda önemlidir. Protein ağırlıklı ve sebze ağırlıklı beslenmeye dikkat edilmelidir. Protein kas oluşumun büyük rol oynarken sebzelerde alınması gereken vitamin ve mineraller alınır. Karbonhidrat yakarak kilo vermek için karbonhidratı tamamen keserek değil azaltarak kilo verilmelidir. Bu sayede daha hızlı kilo verimi sağlanabilir.

Diyetler kişiye göre farklı olduğundan bünyenize göre diyet ve spor yapmalısınız. Uzun süren diyetlerde mutlaka doktor kontrolü yaptırılmalıdır. Belirli aralıklarla uzmandan destek alarak hem kilo kaybı hem de vücudunuzun şekillenmesini sağlayabilirsiniz.

YORUM GÖNDER