Erkeklere Sorulmaması Gereken Sorular

Ev & Yaşam

14200 yorum

Erkeklere Sorulmaması Gereken Sorular

İlişkinizin uzun vadeli sağlıklı gitmesini istiyorsanız erkeklere asla sorulmaması gereken sorular nelerdir bunları iyi tespit etmelisiniz.

Kadınların çoğu erkeklerin dilinden çok anlamaz. Onlara göre son derece normal olan sorular erkekleri çileden çıkartabilir.  Bayanlar; eğer ilişkinizin uzun vadeli sağlıklı gitmesini istiyorsanız erkeklere asla sorulmaması gereken soruların neler olduğunu iyi tespit etmelisiniz. Erkeklerin dilinden iyi anlayan kadınlar ilişki yönetimlerinde çok daha başarılı oluyorlar. Elbette her erkeğin kendine göre hoşlanmadığı soru şekilleri olabilir ancak genel olarak hemen hemen tüm erkeklerin hoşlanmadıkları soru tipleri vardır. Peki erkeklere sorulmaması gereken en bilinen soru tipleri nelerdir, bir bakalım:

İlk sorumuz: Beni seviyor musun?

Erkeğin buna cevabı ee herhalde sevmesem yanında işim ne? Ne gereksiz bir soru. Yani güven testine dönen sorulardan erkekler hiç hoşlanmaz. Bunun yerine siz onu ne kadar sevdiğinizi ifade edin ve övücü şeyler söyleyin, buna bayılırlar.;

İkinci sorumuz kıskançlığa dair.

Tüm erkekler sevdiklerini kıskanırlar. Dolayısıyla beni neden kıskanmıyorsun sorusu erkeğe oldukça dokunur. Ya da tersine beni bu kadar kısmana gerek yok gibi ifadeler erkeği deli etmeye yeter. Kıskançlık konusunda sessiz kalıp erkeği test etmemek ilişkinin selameti açısından daha doğru bir davranış olacak. Ha bu arada siz erkeğinizi kıskandığınızı hissettirirseniz bu hoşuna gidebilir ancak bunun dozunu iyi ayarlamalısınız. O kıza nasıl baktın öyle, niye öyle dedin ona gibi sorular erkeği bunaltır. Bunun yerine sevgi dolu bir şekilde onu kıskandığınızı ifade edin biraz da espirili olsun. Doğrudan soru asla sormayın.

Asla ailemle neden tanışmıyorsun, hemen tanıştırmamız lazım diye soru sormayın.

Önce ailenize durumu açın ve bir mekanda tesafüden karşılaşmalarını sağlayın ya da bu talebin erkekten gelmesini bekleyin. Bu farklı anlamlara çekilebilecek bir sorudur.

Maaş ve para konusu da erkeklerin hassas olduğu noktadır.

Paran kadar konuş gibi erkeğe maaşını ya da parasını sorarsanız damarına basmış olursunuz bizden söylemesi. Zaten erkek paralı olup olmadığı size hissettirir.

Aklından ne geçiyor?

Gibi niyet okumaya yönelik  sorulardan da uzak durun. Erkekler asla bu tür sorulardan hoşlanmazlar. İçlerinin dışlarının bir olduğunu düşünürler. Kadınlar ise meraklıdırlar ve beden dilindeki en ufak bir değişimden anlam çıkartmaya çalışırlar bu da bir çatışma alanıdır.

Erkekler kendilerine özel şeyleri paylaşmayı sevmezler. Bu tip sorular onları yalana iter ve bunaltır. Beni neden az arıyorsun? Gibi sorular da görecelidir ve erkekleri sinir eder. Erkeğe sorsanız o zaten yeterince arıyordur. Kızdırırsanız hiç aramayabilir deJ Bizden söylemesi. Bunu bir güvensizlik algısı olarak kabul edebilir erkekler. Benim hakkımda ne düşünüyorsun? Bu soru erkeklere saçma gelir çünkü zaten ne düşünüyorsa söylüyordur. Gereksiz görülen soruları erkekler hiç sevmezler. Dün nerdeydin bu soru da çok anlamsız gelir, sana mı hesap vereceğim türünden ters bir cevap gelebilir.

YORUM GÖNDER