Eski Sevgiliyi Unutmanın En İyi Yolları

Ev & Yaşam

9830 yorum

Eski Sevgiliyi Unutmanın En İyi Yolları

Eski sevgiliyi unutmanın en iyi yolları nelerdir ? Eski sevgili nasıl unutulur ? Detaylı tavsiye ve öneriler bildiriyo.com'da...

Eski sevgiliyi unutmanın yollarını herkes bilir ama uygulayabilen sayısı bir o kadar azdır.

Her ilişki bir gün biter fakat geriye onu döndüremeyeceğini anladığın an sadece unutmaya çalışmak kalır. Bu çok zorlu bir süreç olacaktır fakat eninde sonunda unutmayı herkes başaracaktır. Sadece kimileri bir ayda unutur kimileri ise bir yılda. Bizimde amacımız bu süreci en erkene indirip duyulan acıyı azaltmaktır.

Öncelikle unutmak istediğinize karar verin

Çünkü siz istemezseniz çevrenizdekiler ne yaparsa yapsın onu size unutturamazlar. Hiç kimse mükemmel değildir ve yanınızda olması gerekseydi yanınızda olurdu. Tabi ki arkasından ağlanacak ve yas tutulacak ama bu kesinlikle onu aramanız gerektiğini göstermez. Kendi hayatınıza devam etmeye eski sevgiliyi unutmanın en iyi yolu olan ona dair her şeyi kaldırmakla başlayın derim. Onun aldığı şeyleri, fotoğraflarınızı kaldırarak odanızı veya evinizi yeniden dekore etmek zorunda kalabilirsiniz. Hatta onunla gittiğiniz yerlere gitmeyin, ortak arkadaşlarınızla görüşmeyin. Bu belki de en acı şey olacak, atmaya kıyamayacaksınız, gitmek isteyeceksiniz ama o artık gelmeyecek bu yüzden ne kadar hızlı olursanız o kadar çabuk hayatınıza devam edersiniz.

Kendinize kocaman bir söz verin

Onunla ilgili şeylerden bahsetmemeye çalışın ve arkadaş desteği alarak kafanızı dağıtabileceğiniz yerlere gidin. Arkadaşlarınız sizin için hep bir ilkyardım olacaktır ve sevgiliniz varken yapamadığınız şeyleri yapma rahatlığına kavuşup hem de arkadaşlarınızla daha fazla zaman geçirmiş olacaksınız.

En etkili yöntemlerden biride kendinize bir hobi edinin.

Böylece hem kendinizi daha iyi hissedecek hem de bir alanda kendinizi geliştirmiş olacaksınız.

Sonra silin, silin ve silin

Onu tüm sosyal paylaşım sitelerinden takip etmeyi bırakıp numarasını silin. Artık onun nerede check-ın yaptığı yâda kimle fotoğraf koyduğu sizi üzmekten başka hiçbir işe yaramaz.

Telefonunuzun playlistinide değiştirmeyi lütfen unutmayın.

Gidip Sezen Aksu dinlemektense bir Demet Akalın dinleyin mesela. Sezen Aksu gibi şarkıcılar hiç derdi olmayanı tribe sokarken sizi ağlatmaktan beter edebilir.

Şimdi gelelim en garanti yola

Bazı insanların karakterine ters düşse de bana göre yeni birini bulmak her zaman en kalıcı çözümdür. Hayatınıza giren yeni insan kafanızı dağıtacak, zamanınızı dolduracak ve sevgi ihtiyacınızı bir şekilde karşılayacak. Hem belki bir aşk doğacak.

Eski Sevgiliyi Unutmanın binlerce yolu var. Siz istediğinizden başlayın ve pes etmeden sadece zamana bırakın. Onun vazgeçilmez olmadığını aklınızdan çıkartmayın ve zaman kaybetmeyin.

YORUM GÖNDER