Ev Dekorasyonunda Çiçek Kullanımı

Ev & Yaşam

15020 yorum

Ev Dekorasyonunda Çiçek Kullanımı

Ev dekorasyonunda çiçek seçimi, evinizin stiline, renk tonlarına ya da ruh halinize göre değişilik gösterebilir. Ev dekorasyonunda çiçek kullanımı hakkında detaylı bilgiler için okumaya devam edin !

Çiçekler insanlara pozitif enerji ve mutluluk hissi verir. Bu nedenle ister bahçe içerisinde, isterse ev içerisinde olsun, çiçeklerin bulunduğu ortamlarda insanlar daha rahat, daha pozitif ve enerjik olmaktadır. Fakat ister bahçede, isterse ev dekorasyonunda olsun çiçeklerin nasıl kullanılacağını, hangi çiçeğin nereye konulacağını bilmek önemlidir.

Çiçeklerin Seçimi

Evinizde kullanacağınız çiçekleri seçerken, evinizin dekorasyonuna, stiline ve renk tonlarına göre seçmek gerektiğini unutmayın. Örneğin eviniz modern stilde dekore edilmişse düz kesimli vazoda orkide, glayör, leylak, zambak gibi çiçekler çok hoş duracaktır. Klasik tarzda döşenmiş evlerde ise canlı ve cıvıl renkleri ile aranjmanlar, gül demetleri, karanfil yoğunluklu demetler, canlı ve enerjik bir görünüm sağlar. Çiçek seçerken tek renk çiçek (monobotanik) demeti veya tek (monokromatik) renkli çiçek demetlerin ve aranjmanların çok etkileyici bir görüntüsünün olduğunu görebilirsiniz.

Ruh haliniz çiçek seçiminizi etkiler. Kendinizi canlı ve enerjik hissetmek için kırmızı ve turuncunun tonlarına sahip aranjmanları, sakin huzurlu ve dingin hissetmek istiyorsanız yeşil ve mavinin tonlarına sahip demetleri seçebilirsiniz. Sağlıklı bir yaşam tarzını ise şeftali ve sarı tonları yansıtır. Romantik anların vazgeçilmez tonları ise mor, pembe, eflatundur.

Evin Girişi ve Antre

Evinizin giriş kapısına astığınız çelenk veya çiçekler, içeri giren herkese pozitif enerji verecektir. Evden içeri girdikten sonra, antrede bulunan konsolun üzerine koyacağınız mevsim çiçekleri hoş kokuları ve varlıkları ile günün tüm stresini alacak, size canlılık ve enerji verecektir.

Oturma odası

Evdeki iken en çok vakit geçirdiğiniz, yakın arkadaşlarınızı ağırladığınız, kitap okuduğunuz, dinlendiğiniz yer olan oturma odasının uygun bir köşesine koyacağınız çiçekler, sizin ve evde bulunanların üzerinde canlandırıcı, rahatlatıcı etkisi ile günün tüm yorgunluğunu atmanıza yardım edecektir. Oturma odanızın penceresinin önüne koyacağınız taze çiçek demetleri veya saksı çiçekleri odanızı neşe ile dolduracaktır.

Yatak odası

Mis gibi kokuları, rengârenk, canlı duruşları ile gül, zambak, leylak, karanfil dolu bir odada uyumak ve uyanmak herhalde yeni güne başlamanın en güzel yoludur. Bunu yapmak aslında hiç de zor değil. Sevdiğiniz, hoş kokulu çiçeklerden yapacağınız demetleri başucunuzdaki komidinin üzerine koyabilir ve güne harika bir başlangıç yaparak uyanabilirsiniz.

Banyo

Banyonuza nemi ve suyu seven saksı çiçekleri koyabilir veya küçük bir vazo içerisinde bir kaç adetlik minik demet çiçekler koyabilirsiniz. Böylece banyodaki nem kokusunu da bastırmış olursunuz.

YORUM GÖNDER