Ev Yerleştirme Tüyoları

Ev & Yaşam

55060 yorum

Ev Yerleştirme Tüyoları

Ev nasıl yerleştirilir, ev yerleştirme fikirleri ve tüyoları.. Evinizi yerleştirirken bilmeniz gerekenler bildiriyo.com'da

Yeni bir ev aldınız ya da kiraladınız. Ancak evi nasıl yerleştireceğinizi bilmiyorsunuz!  Bu yazımızda sizlere bu sorunun çözümü konusunda yardımcı olacağız.

Öncelikle evin kaç odasının olduğu, pencerelerinin konumu, evin içinde bulunan sütunların konumu kapıların açıldığı yön ve kullanılamayacak kadar küçük aralıkların konumu evi nasıl yerleştireceğiniz belirler.

İşte ev yerleştirme tüyoları

  1. Evi yerleştirirken mobilyaları koyduğunuzda evin bir noktasından başka bir noktasına gitmek için atacağınız adım sayısı minimum seviyede tutulmalıdır. Evin içinde gereksiz adımlar kısaltılmalıdır.
  2. Televizyonu pencerenin tam krşısına koymak gündüz tv izleyememek anlamına gelir. Çünkü TV ekranı pencereden gelecek gün ışığı ile parlayacaktır.
  3. Halıların yönü elektrik süpürgesinin prizinin bulunduğu konuma uygun yerleştirilmelidir. Çünkü halıyı süpürürken ters yöndeki halı yünleri temizliği zorlaştırır.
  4. Eğer eviniz çok küçükse ortaya sehpa koymak zorunda değilsiniz. Küçük katlanabilen sehpaları koltuk yanlarında saklayabilirsiniz.
  5. Koltukların düzeni kare şeklinde ya da L şeklinde olmalıdır. Böylece herkes birbirini görebilir.
  6. Eşyaları yerleştirirken 10 cm dahi olsa arkasında yer bırakılmamalıdır. Tüm eşyalar yerine tam oturmalıdır. Eğer küçük aralıklar varsa oraya sığacak eşyalar o aralıklara yerleştirildikten sonra düzenleme yapılmalıdır.
  7. Sütunların arkasına tablo asılmaz. Tablolar evin en merkezi noktasının arkasındaki duvara asılmalıdır. Fazla tablo asmak da evi içindeki ferahlığı yok eder.
  8. Yatak odası düzenlerken yatağınız ve lavabo arasında hiçbir engel bulunmamalıdır.
  9. Komidin, elektrik süpürgesi vb eşyalar yolunuzun üzerinde olmamalıdır. Çünkü gece uykudan uyandığınızda etrafınızı tam göremezsiniz ve uyku mahmuru kendinizi yaralayabilirsiniz.

Pencerelerin önüne bir şey konmayacağı için eşyalarınızı pencereleri hesap ederek yerleştirin. Ve en önemlisi evinize uygun eşyalar alın. Dar bir eve büyük eşyalar almak yaşam alanınızı daraltacak ve mutsuz olmanıza neden olacaktır.

YORUM GÖNDER