Evde Cilt Beyazlatma Maskesi : Doğal Yöntem

Sağlık & Fitness

12010 yorum

Evde Cilt Beyazlatma Maskesi : Doğal Yöntem

Evde Cilt Beyazlatma, Cilt Beyazlatma Maskesi, Cilt Beyazlatma için Evde Doğal Yöntem ! Sizler için araştırdık, detaylar yazının devamında..

Yaz aylarında güneş ışığına aşırı derecede maruz kalındığında cilt kararmaları yaşanır. Aşırı kahverengi bir cilt kuru ve donuk görünür, yüzde canlılığı azaltır. Gün aşırı makyaj yenileyen hanımların ciltleri de aşırı derecede kimyasal kullanımı sonucunda lekelenme eğilimindedir. Bebek gibi pürüzsüz, canlı ve parlak bir cilt için gücünü doğadan alan ve evde ekonomiyi sarsmayacak şekilde hazırlanacak cilt maskeleri işe yarayacaktır. Piyasadaki içeriğinde yabancı ve zararlı maddeler olan kozmetik ürünlerini kullanmaktansa ilk tercihiniz kendinizin hazırlayacağı doğal kürlerolmalı.

Cilt Beyazlatma Kürü Malzemeleri

  • 1 Yemek Kaşığı Yoğurt
  • 1 Yemek Kaşığı Bal
  • 1 Çay Kaşığı Limon Suyu

Malzemeler tamamen birbirleriyle karıştıktan sonra fırça ya da el yardımıyla yüz ve boyun bölgesinecilt beyazlatma maskesi uygulanır. 15 dakika cildin karışımı emmesi beklendikten sonra ılık su ile yıkanır.

Yoğurt çinko, laktik asit, kalsiyum ve B vitamini bakımından zengindir. Çinko akne ve deri dökülmelerine karşı dokuyu sağlamlaştırır. Laktik asit pürüzlü ciltlerde gözeneklerin arasını doldurarak cilde parlak görünüm verir. Kalsiyum ölü hücrelerin yerini alacak yeni canlı hücreleri oluşturur, B vitamini yeni hücreleri besleyip büyütür ve güneş ışınlarından gelecek hasarı engeller.

Bal cilt rengini açıcı işlemlerde yumuşatma görevi görmektedir. İçerisinde beyazlık ve doğal parlaklık sağlayan mineraller cildi pamuksu yapıya kavuşturur.

Limon suyu deri altındaki ölü hücreleri temizleyerek bu boş bölgeleri (sivilce izleri, akne kalıntıları vs.) kendi beyaz rengindeki maddeleriyle dolduracaktır.

Haftada bir gün arayla toplam 3-4 gün uygulamak yeterli olacaktır.

Maske yüze sürüldükten sonra güneş ışığına karşı cildi korumak gereklidir. İçeriğinde limon suyu bulunduğundan uygulama işlemi sonrası güneş ışınlarına maruz kalmak hassas ciltlere sahip kişilerde kızarıklıklara yol açabilmektedir. Ev ortamında maskeyi uyguladıktan sonra ılık su ile durulanan cilt, nemlendirici desteğiyle beslenebilir.

YORUM GÖNDER