Evleneceğim Kişi Doğru İnsan mı

Ev & Yaşam

28270 yorum

Evleneceğim Kişi Doğru İnsan mı

Evleneceğim Kişi Doğru İnsan mı değil mi ? Nasıl anlaşılır ? Evlilik için doğru insanı bulmak ve evliliğe karar vermek...

İyi bir evlilik yapmak ve ömrünün kalanını tek bir kişiyle geçirmek herkesin hayalidir. Bu yüzden evlenme kararı almadan önce evleneceğim insan doğru kişimi diye düşünebiliyoruz. Özellikle bayanlar için bu durum daha fazla önem kazanabiliyor. Belli bir yaşa kadar aileniz yaşadıktan sonra hayatınızın kalan kısmını başka bir kişiyle devam ettirme kararı almak elbette kolay bir durum değil. Evleneceğimiz insan doğru kişi mi? Sorusunun cevabını öğrenmek için bir takım soruları kendimize sormalı ve birlikte olacağımız kişiyide bu doğrultuda doğru tartmalıyız.

Bir süredir birlikte olduğunuz kişiden gelen evlenme teklifini kabul edip etmeme konusunda yaşadığınız kararsızlık ya da kabul etseniz bile “Acaba evleneceğim kişi doğru insan mı?” sorusunu kendinize mutlaka soruyorsunuzdur. Bu konuda uzmanların tecrübeleri ve araştırmalarına dayanarak bir kişinin evlendiği kişi için doğru insan olup olmadığını konusuna nasıl karar verilebileceğini öğrenerek sizlere aktarıyoruz.

Bir kişiyle hayatınızı birleştirme kararı aldığınızda öncelikle o kişinin gerçek karakterini sergilemesini sağlamalısınız. Kişiyi kalıba sokmak, değişmesini istemek yanlış olacağı gibi evleneceğiniz kişinin gerçek yüzünü gösterip göstermediğini bilemezsiniz. Köprüyü geçene kadar gerçek huylarını öğrenmek için çabalamalısınız. Bunu yeri geldiğinde onu kızdırarak, yeri geldiğinde umursamayarak, yeri geldiğinde normalden fazla sevgi göstererek anlayabilirsiniz. Bir kişi sadece öfkeli olduğunda gerçek düşüncelerini ortaya çıkaracaktır. Eğer aşırı sevgi onu kibirlendiriyorsa bunu test edebilir ve nelere yol açtığını görebilirsiniz. Size karşı ne kadar tahammülü olduğunuda görmüş olursunuz.

Evleneceğiniz kişinin size verdiği değer olması gerektiğinden az mı? Hatalarınıza ne kadar göz yumabiliyor? Bunları test etmek için farklı tavırlar sergileyebilirsiniz. Örneğin; aşırıya kaçmadan istemediği bir konuda hata yapın. Herhangi bir randevunuza geç kalın ya da yanlışlıkla evleneceğiniz kişinin telefonunu elinizden düşürüp kırın. Bu ilk etapta saçma gibi görünebilir. Fakat telefon kırıldığında eşiniz olacak kişi size hakaretler savuruyor, öfkeli bakışlarla bakıyorsa size verdiği değer olması gerektiğinden bir hayli azdır. Eğer eşiniz olmasını istediğiniz bu kişi davranış karşısında daha ılımlı tavırlar sergiliyor, telefonun sizden önemli olmadığını belirtiyorsa size verdiği değerin fazla olduğunu görebilirsiniz. Bu sadece bir örnektir ve eşinizin maddi durumuna göre değişebilecek bir konudur. Durumu çok iyi olan bir kişi için bu örnek geçerli olmaz. Bunun yerine manevi olarak değeri olan bir eşyaya yanlışlıkla düşerebilirsiniz.

Öncelikle eşiniz olmasını istediğiniz kişide aradığınız özellikleri sadece siz bilebilirsiniz. Eğer evde yapmasını istemediğiniz kesin davranışlar varsa bunları gözlemleyerek ya da sorarak öğrenmelisiniz. Örneğin; horlayan bir kişiyle asla uyuyamam diyorsanız ve eşinizin horlama sorunu varsa hayat size zindan olabileceği gibi ilerleyen dönemlerde sorunlar yaşanabilir. Titiz bir insansanız ve eşiniz olmasını istediğiniz kişi bu konuya çok dikkat etmeyen bir kişi olursa yine sorunlar yaşanacaktır. Tabi ki herşeyden önemlisi karakter uyuşmazlıklarının yaşanmamasıdır. Çok fazla görüş ayrılıkları evliliği bir süre sonra bitirme noktası getiriyor. Çocuk vb. nedenlerle bitirilemeyen evliliklerde ise kişinin kalan ömrü oldukça kötü geçebiliyor.

Evleneceğiniz kişi herşeyden önce sizi farklı bir yere koymalıdır. Diğer herkesten farklı olduğunuzu size hissettirmelidir. Ailesi, arkadaşları, iş arkadaşları gibi herkesten daha önemli olduğunuzu hissettirmelidir. Aksi halde evliliğiniz süresince eşinizin odak noktası olmak için çabalamak zorunda kalacak ve sevilmediğinizi düşünerek yaşayacaksınız. Bu yüzden size gerçekten değer veren, nazik ve kibar davranan, adeta sizi gözünden sakınan bir kişiyle evlenmeniz durumunda evlendiğim kişi doğru insan diyebilirsiniz.

YORUM GÖNDER