Evliliği Canlandırma Yolları

Ev & Yaşam

11460 yorum

Evliliği Canlandırma Yolları

Evliliği canlandırma yolları nelerdir ? Evliliğimi nasıl canlandırabilirim diye soruyorsanız kendinize, bu yazıyı okumanızda fayda var !

Eşinizle ilk evlendiğinizde aranız gayet güzeldi. Birbirinizi çok seviyordunuz. Eşiniz her akşam eve geldiğinde size küçük hediyeler getiriyordu. Sizde güzel giyinip, en güzel kokularınızı sürünüp onu karşılıyordunuz. Hafta sonları ve bazı akşamlar eşinizle birlikte dışarı çıkıyor ve en güzel vakitleri beraber geçiriyordunuz. O size canım diyordu siz ona aşkım. Aradan aylar geçti, sonra yıllar… Ne kadar da çabuk geçti değil mi? Ne oldu, ne değişti hayatınızda. Hiç fark ettiniz mi? Artık kapıyı heyecanla açmadığınızı, eşinizin yüzüne bakmayışınızı, içinizi hoş eden hediyelerle gelmeyişini, sizi en son ne zaman dışarı çıkardığını hatırlamadığınızı… Farkettiniz mi? Aslında birçok evli çift bunu fark etmiyor, çünkü hayatları o kadar monotonlaşmış ki onlar hayatlarındaki sönüklüğün hiç farkında değiller. Her şey aynı gibi. Çocuklar, hayatın zorlukları, geçim sıkıntıları, günlük rutin işler hayatlarını o kadar kuşatmış ki maalesef şöyle bir ayna tutup bakamıyorlar hayatlarına, neleri yarım bıraktıklarına… Evliliğiniz sönükse, artık her şey sıradanlaştıysa ve siz evliliğimi nasıl canlandırabilirim diye soruyorsanız, üzerinizdeki külleri kaldırıp atmak istiyorsanız  size birkaç tavsiyemiz var.

İşte Evlili Canlandırma Yolları

  1. Evliliğimi nasıl canlandırabilirim diye soran hanımlar öncelikle, kendimi nasıl canlandırabilirim diye sormalılar. Eğer hala ilk günkü gibi güzellik ve bakımınıza özen gösteriyorsanız bu maddeye kulak asmayın. Ama aynalara küsmüşseniz durum ciddi. İşe kendinizi yenilemekten başlayın; kendinize, saçınıza, bakımınıza özen gösterin ama sakın abartmayın her şeyin ortası ve sadesi güzel.
  2. Eşinizi arayın ve ona nasıl olduğunu, akşam için özel bir şey isteyip istemediğini sorun. Tabi konuşurken tatlı dilli olun. Ona içinizden nasıl geliyorsa öyle hitap edin çekinmeyin. Tepkisi ne olursa olsun aldırmayın. Siz hanımefendiliğinizi, tatlı dilinizi bozmayın. Çünkü; tatlı dilli, güler yüzlü, saygılı bir hanım her erkeğin hayalidir.
  3. Akşam eve geldiğinde onu krallar gibi karşılayın. Hayır, hayır! Abartmıyoruz onu gerçekten krallar gibi karşılayın, çocuklarınızdan da bu şekilde davranmalarını isteyin. Erkekler böyle şeylerden hoşlanırlar. Unutmayı : Aptal kadınlar kocalarını köle yapar ve kölenin karısı olurlar. Akıllı kadınlar ise kocalarını kral yapar ve kralın karısı olurlar. Siz ne demek istediğimizi anladınız…
  4. Ona gün içinde yaşadığınız sıkıntılardan bahsetmeyin, sadece gününün nasıl geçtiğini sorun ve güler yüz ile tatlı dilinizi muhafaza edin. Eşiniz çok şaşırdıysa ve bunlar hoşuna gittiyse demek ki doğru yoldasınız devam edin.
  5. Eşiniz  tepkisiz kalabilir, belki alay bile edebilir siz aldırmayın. Bu onunda ciddi bir bakımdan geçmesi gerektiği anlamına geliyor. Eşinizin yorgun olmadığı bir zamanda sizi, onunda çok hoşuna gidecek bir yere götürmesini isteyin. Akraba ziyareti olabilir, yürüyüş, piknik, bir çay içmeye bile olabilir yeter ki ailecek dışarıda beraber vakit geçirebilin. Yalnız eşinizi zorlamayın tatlı dilinizle ikna etmeye çalışın.
  6. Eşinizden sonra uyumayın, onunla beraber uyuyun. Bazı kadınlar eşi ve çocukları uyuduktan sonra bulaşık, ortalık derken eşinden sonra uyumaya gider. Öyle bir düzeniniz olsun ki eşinizle beraber uyumaya gidin, arkada gözünüz kalmasın.
  7. Her sabah eşinizden önce uyanın ve onu öperek uyandırın. Erkekler taş kalpli değillerdir. Aslında çocuk gibidirler, içlerinde hep küçük bir çocuk vardır ve bu çocuk sevilmek, okşanmak, öpülmek ister ama asla söyleyemez… Çocukluğunda bu sevgiyi görmeyen erkekler genelde sert olurlar siz bu sertliği sevginizle yumuşatın.
  8. Eşinize her zaman saygılı olun. İnanın sizden saygı ve sevgi gören bir eş aynısını size yansıtmaktan geri durmayacaktır.

Artık  sabırla, yavaş yavaş evliliğinizin üzerindeki külleri temizleyin ve ağzınızdan duanızı da eksik etmeyin. Zira; kalpleri birbirine ısındıran Allah‘ tır (C.C) O dilerse olur...

YORUM GÖNDER