Evlilik Öncesi Dikkat Edilmesi Gerekenler

Ev & Yaşam

9180 yorum

Evlilik Öncesi Dikkat Edilmesi Gerekenler

Evlilik bir insanın hayatında meydana gelen en güzel değişimlerden biridir. Evlenen çiftler o günden itibaren hayatlarında büyük değişiklikler yapmaya başlarlar. Bu kişilerin neredeyse her şeyi değişir. Evlendiğiniz zaman tamamen farklı bir yaşamın içerisinde girersiniz. Artık hayatınızı biri ile birleştirmiş olursunuz. Doğal olarak da bu kişiyi çok iyi seçmeniz gerekir. Bu konu üzerinde düşünürken ince eleyip sık dokumanız gerekir. Maalesef yapılan yanlışlar kolay düzelmiyor. O yüzden evlenmeden önce dikkat etmeniz gereken bası noktalar bulunuyor.

Evleneceğiniz kişi evlilik gerçekleştikten sonra sizin hayatınızın merkezinde olacaktır. Dolası ile evleneceğiniz kişiyi iyi tanımanız gerekir. Mantıken de artık tüm ömrünüzü onunla geçireceksiniz. Tek kişilik olan hayatınızı 2 kişi yaşamaya başlayacaksınız. Aynı zamanda siz de kendi hayatınızı değil biraz da onun hayatını yaşamaya başlayacaksınız. Doğal olarak evlendiğiniz kişiyi çok iyi tanımanız gerekir. Üstelik bu noktada sizin hayatınızı paylaşabileceğiniz biri olup olmadığına iyi karar vermeniz gerekir.

Aşk önemlidir. Fakat aşktan daha önemli bir şey var ise o da mantıktır. Dolayısı ile bu kararı verirken mantığınızı kullanmalısınız. Kalbinizi dinlememenizi söylemiyoruz. Onu da dinleyin. Onun sesi de sizin için önemlidir. Fakat daha çok mantığınızı baz alarak bu kararı vermeniz gerekir. Hatta uzmanlar 30 yaşından sonra evlenmenizi öneriyor. Bunun altında yatan nedenlerden biri de bu yaşlardan sonra yapılan evliliklerde daha çok mantık hakimdir. Dolayısı ile bu evliliklerde hata yapma oranı daha düşüktür.

Denginiz olan biri ile evlenmeniz önem taşımaktadır. Bu sayede yeni yaşantınıza uyum sağlamanız daha kolay olur. Üstelik bu bakış açısı ile yapılan evlilikler daha sağlıklı sonuçlar vermektedir.

Evlenmeden önce dikkat etmeniz gereken en önemli noktalardan birisi ilişkinize zaman tanımanızdır.İlişkinize en az bir yıl tanımalısınız. Bu sayede birbirinizi de daha iyi tanırsınız.

Evleneceğiniz kişi ile doğru bir iletişim gerçekleştiriyor olmanız çok önemlidir. Eğer aynı frekanslarda konuşamıyorsanız sıkıntılar yakın demektir. Evleneceğiniz kişi ile kolay bir şekilde iletişim kurup kuramadığınıza çok dikkat etmeniz gerekir.

Evlenmeden önce dikkat edilmesi gerekenler arasında evleneceğiniz kişinin düşünce yapısını anlamak da bulunmaktadır. Çünkü artık bazı kararları birlikte vermeniz gerekecek. Onun düşüncelerini anlamanız sizin ile uyuşup uyuşmadığı ciddi bir önem taşır. Çocuk meselesi evliliklerde sorun oluşturabiliyor. Sizin çocuk isteyip istenmeniz ile evleneceğiniz kişinin bu konudaki düşüncesinin örtüşmesi gerekir. Daha sonra olumsuz hadiseler yaşamamak için bu tür noktalara dikkat etmeniz gerekir.

YORUM GÖNDER