Facebook Video Reklamları ile Para Kazanma

İş & Finans

9850 yorum

Facebook Video Reklamları ile Para Kazanma

Facebook video reklamları ile içerik üreticilerinin para kazanmasını sağlayacak bir sistem üzerinde çalıştığını duyurmuştu. Facebook'un yeni hedefi video reklamları ile kullanıcılarına para kazandırmak olacak...

Mark Zuckerberg tarafından 2004 yılında kurulan ve ünlü bir sosyal medya sitesine dönüşen Facebook, marka değerini arttırmaya devam ediyor. Kuruluş yılından günümüze kadar hanesine birçok yenilik katan ve katmayada devam eden Facebook kullanıcılarına kazanç sağlama düşüncesinde.

Hatırlarsak son haftalarda logo değişikliğine gitti ve videolara pop-up izleme özelliği gibi birçok materyallar ekledi. Şimdi ise kullanıcı sayısı milyonlarca olan bu sistem kullanıcılarına para kazandırma ve kazanma hedefinde.

Reklam sistemli bir video içeriği çalışmalarına başlanıldı

Artık video içerik üreticileri facebook sayesinde para kazanacak diyebiliriz. Hatırlarsak videolar üzerinde ilk değişikliği otomatik video oynatma özelliği ile başlamış ve bu özelliği beğenmeyen kullanıcılar için ise otomatik video oynatmayı kapatma özelliği getirmişti. Çalışmalar ve testleri devam eden Facebook Video Reklamları önümüzdeki aylarda çeşitli markaların videolarında gözükmesi bekleniliyor.

Reklamlar 15 Saniye Olacak

Aralık ayının son günlerinde Facebook video reklamları özelliği deneme ve test süreci için geliştiriciler için açılmıştı. Aradan bir süre sonra ise resmi blog üzerinden Facebook video reklamları adı altında bu yeni özelliğin bazı detaylarını duyurdu. Bazı kaynaklara göre video reklamları 15 saniye olacak ve kullanıcıların haber kaynağı kısımında sessiz bir şekilde oynamaya başlayacak. Eğer açılan Facebook video reklamlarını izlemek istemiyorsanız ve reklamı geçerseniz video o an duracak ve açmak için tekrar tıkladığınızda ise reklam tam ekran şeklinde aktif olup seside açılacak. Ayrıca facebook kullanıcılarına bir gün içerisinde maximum 3 adet Facebook video reklamları gösterileceğini belirtelim. Reklam verenler, vermeden önce yaş ve cinsiyet hedeflemesi yapabilecek. Ayrıca Facebook’a bu reklam sistemi için ödenecek ücret konusunda ise şirket resmi bir açıklama olmasada günlük 2.5 milyon dolar olacağı bekleniyor.

Facebook video reklamları göz yormayacak ve Tıpkı facebook’a entegre bir bileşen gibi kullanıcıları rahatsız etmeden gözükecek.

Peki Facebook video reklamları arasında reklamım gözüksün diyorsanız ne yapacaksınız?

İlk olarak www.facebook.com/advertising adresine girerek “bir reklam oluştur” ibaresine tıklayınız. Daha sonra açılacak ekranda kampanya ekranını seçin başlığı adı altında bulunan Video görüntülemeleri elde etme seçeneğine girerek reklam detay ve özelliklerinize bakabilirsiniz. Reklam vermeden önce ülke, para birimi, hedef kitle ve yaş sınırı gibi bileşen ayarlarınızı yaparak reklam setinizi oluşturabileceksiniz. Ayrıca yüklenecek olan Facebook video reklamları maximum 1 gb boyutunda ve çözünürlük oranı ise 720p olmak zorunda. Facebook’un yakın zamanda aktif edeceği bu özellik sayesinde sosyal medya reklamcılığı bir kademe daha gelişmiş olacak. Ayrıca reklam videolarınızı kaliteli bir şekilde hazırlarsanız, doğru reklamcılık ile akılda kalıcı olup hedef kitlelere reklamınızı ulaştırabilirsiniz.

YORUM GÖNDER