Feng Shui Ev Dekorasyonu

Ev & Yaşam

10350 yorum

Feng Shui Ev Dekorasyonu

Feng shui ev dekorasyonu renkleri nelerdir ? Feng shui dekorasyon kuralları nelerdir ? Feng shui'ye göre ev dekorasyonu nasıl olmalıdır ?

Feng Shui kelime anlamı olarak rüzgâr ve su demektir. Yaşadığımız evde, çalıştığımız ofiste kısaca yaşam alanlarımızın her yerinde sürekli hareket halinde olan metafiziksel ve kozmik enerjiler vardır. Feng Shui’ nin temelinde, çevremizde dolaşan bu enerjiyi bir şekilde yakalamak ve bu enerjiden faydalanmak yatıyor. Feng Shui’ nin doğru kullanılması halinde, pozitif enerjiyi hemen anında hissetmek mümkün olmaktadır.

Yatak odasında Feng Shui uygulamaları:

Hayatımızın yaklaşık üçte birlik bölümü uykuda geçmektedir. O nedenle yatak odalarının hayatımızda çok önemli bir yeri vardır. Yatak odaları dinlendiğimiz, sakinleştiğimiz yerlerdir. Bu nedenle dizaynları itina ile yapılmalıdır. Yatak odasında yumuşak renkler, yuvarlak formlu objeler kullanılmalıdır. Yatak kesinlikle karşısına kapı gelecek şekilde konulmamalıdır. Böylece oda içerisindeki enerji doğrudan uyuyanların üzerine gelecektir. Yatak odasında aşırı olmamak üzere kırmızı renklerle canlılık ve sıcaklık sağlanabilir. Mümkün olduğu kadar az ayna kullanılmalı ve televizyon konulmamalıdır. Yatak örtüleri ve çarşaflar siyah ve mavi tonlarda olmamalıdır. Dikdörtgen formunda, başlığı olan yataklar duvara yaslanarak ve pencere önlerinden uzakta kullanılmalıdır.

Banyo :

Banyolarda kesinlikle beyaz ve açık renkli pastel tonlar kullanılmalı, aydınlık olmalı ve taze hava girişi sağlanmalıdır. Banyoda kırmızı ve tonları kesinlikle kullanılmamalıdır. Su israfı önlenmelidir. Çünkü su zenginliği simgeler ve kontrolsüz akmamalı, damlatan musluklar onarılmalı ve klozetin kapağı dama kapalı olmalıdır.

Oturma Odası:

Burası evin merkezi ve ruhudur. Çünkü ailenin tüm üyeleri burada oturur, misafirler burada ağırlanır. O nedenle pozitif enerjinin en iyi alınabileceği form kare ve dikdörtgendir. Odada ayna ve parlak yüzeyli eşyalar bulundurulmalıdır. Oda girişinin karşısına enerjiyi kesecek nesneler konulmamalı, mümkünse giriş kapısı ile pencere birbirine bakmalıdır. Odaya şömine isteniyorsa, güney veya güney batıya yerleştirilmelidir. Ayrıca odada fazladan ve lüzumsuz eşya olmamalıdır. Odada keskin kenarlı eşyalar, yırtıcı hayvan formunda süs ve biblolar bulundurulmamalıdır. Odanın içerisindeki durgun enerjiyi hareket geçirmek için kristal mükemmel bir seçim olacaktır. Geçmişi bilinmeyen antika eşyalar odaya konulmamalıdır.

YORUM GÖNDER