Google Play'deki En İyi Playstation Emülatörü

Bilim & Teknoloji

13911 yorum

Google Play'deki En İyi Playstation Emülatörü

Google Play’de bulunan en iyi playstation emülatörü ! Playstation oyunlarını Android'de oynama için ne yapmanız gerek?

Google Play Store gelişmeye başladıkça Android için her türlü oyun ve uygulamayı kolaylıkla bulabiliyor hale geldik. Bir sürü hit oyun çıkışından yıllar sonraAndroid cihazlar için optimize edilerek satışa sunulmaya başladı. Buna örnek olarak Dragon Quest ve Final Fantasy gibi Square Enix’in popüler serilerini sayabiliriz. Peki Playstation oyunlarını Android’de oynama için ne yapmanız gerek?

Eğer Google Play’de kendinize uygun bir emülatörbulamıyorsanız bir önerimiz var; PPSSPP. Ufak bir ekip tarafından geliştirilen ve tamamen ücretsiz olanemülatör sayesinde tüm PSP oyunlarını sorunsuz bir şekilde Android cihazınızda çalıştırabilir, istediğiniz zaman PSP’de popüler olmuş oyunları oynayabilir ya da PSP’nin PsOne Classics özelliğini kullanarak PSX oyunlarını da bu emülatör ile çalıştırabilirsiniz.

PPSSPP‘nin başka bir güzelliği, tıpkı PSP gibi homebrew (yani stüdyo tarafından geliştirilmemiş) program ve oyunları çalıştırabiliyor olması. Basit bir şekilde PSP işletim sisteminin kaynak kodlarıyla yazılan bu emülatörle PSP’de oyun namına istediğiniz her şeyi yapmanız mümkün, sizi engelleyen tek şey sizin zevkleriniz.

Fakat PPSSPP‘yi genel olarak diğer emülatörlerden farklı kılan şey onun en önemli özelliği, yanimultiplayer desteklemesi. Evet, şu an çoğu emülatör multiplayer oyun oynamanızı sağlasa da bu konuda en iyi çalışan emülatör PPSSPP. Emülatör menüsündeki bir iki ufak ayarı değiştirerek istediğiniz yerden istediğiniz insanlar multiplayer destekleyen istediğiniz oyunu açıp multiplayer bir şekilde oynayabilir ve keyifli saatler geçirebilirsiniz. Üstelik uygulamanın bu özelliği son derece stabil çalışıyor, hata alma olasılığınız sıfır gibi bir şey. Tabii bu biraz sizin internet hızınıza bağlı.

Evet emülatör tamamen ücretsiz. Fakat PPSSPP‘nin bir de PPSSPP Gold isminde ücretli bir sürümü de mevcut. Standart PPSSPP ile PPSSPP Gold arasında ne fark mı var? Hiçbir fark yok. PPSSPP Gold alarak emülatörün geliştiricisine katkıda bulunabilir ve emülatörün gelişmesini sağlayabilirsiniz.

Android’in yanı sıra PC’de de bulabileceğiniz bu muhteşem emülatörün şimdilik görünen tek eksiği oyunlarda DLC‘yi desteklemiyor olması. Yani bazı oyunlara ücretsiz ya da ücretli bir şekilde sunulan herhangi bir eklentiyi oyuna indiremiyorsunuz. Tabii ki bu emülatörün geliştiricilerinin söylediğine göre geçici bir şey, kısa sürede emülatör için DLC sisteminin de gelmesi bekleniyor.

Yorumlar

  1. Author

    Playstation oyunlarını Android'de oynamak istiyorum ama bi türlü başaramadım :/

YORUM GÖNDER