Göz Altı Morlukları İçin Doğal Maskeler

Sağlık & Fitness

11650 yorum

Göz Altı Morlukları İçin Doğal Maskeler

Göz Altı Morlukları Nasıl Geçer?, Evde Göz Altı Morlukları Kürü, Göz Altı Morlukları İçin Doğal Maskeler ile çarpıcı sonuçlar elde edebilirsiniz !

Göz altı morluklarının sebepleri arasında kemik yapısı, uykusuzluk ve çeşitli hastalıklar bulunur.  İçe göçük bir göz yapısına sahip kişilerde, fizyolojik durum  dolayısıyla göz altlarına gölge doğal olarak düşer. Göz altı morlukları yapısal olarak kaynaklanan kadınlar kapatıcı ürünlerle bu sorunlarını aşabilirler. Stresli zamanlarda uykusuzluktan kaynaklanan göz altı morlukları birçok kişi için problem oluşturur.  Eğer kemik yapısında ve sağlığınızda genel anlamda bir problem yoksa strese bağlı uykusuzluktan morarmış göz altlarınızı evde hazırlayacağınız doğal maskelerle geçirebilirsiniz.

Patates ve Ballı Göz Altı Maskesi

Cilt için gerekli olan önemli ve besleyici maddeler arasında A vitamini, beta-karoten ve antioksidanları patates ile karşılayabiliriz. Karotenler meyve ve sebzelere rengini veren maddelerdir. Göz altı morlukları tedavisinde cilde kendi rengini geri getirme amaçlı kullanılır.

Maske için gerekli olan malzemeler; 1 adet küçük patates,  1 yemek kaşığı bal, sızma zeytinyağı

Patatesler olabildiğince ince şekilde rendelendikten sonra üzerine bir yemek kaşığı bal eklenir. İçerisine karışımı bir hamur gibi tutması için göz kararı zeytinyağı eklenir. Patatesin büyüklüğüne göre kararı siz verebilirsiniz.  Hazırladığınız patatesli göz altı maskesini 30 dakika boyunca göz altı ve çevrenizde beklettikten sonra ılık su ile yüzünüzü durulamanız gerekmektedir. Haftada 2 defa uygulayabileceğiniz bu kür ile göz çevresindeki pürüzler, göz altındaki mor halka ve torbalar silinecektir.

Zerdeçal ve Ananas Suyu Macunu

Alternatif tıpta zerdeçal büyük ilgi görür. Tüm aktarlardan ulaşabileceğiniz zerdeçalın haricen kullanımlarda deri ve cilt üzerinde olumlu etki bıraktığı gözlemlenmiştir. Ülkemizde tüketimi az olsa da büyük marketlerde bulunan ananas tam bir C vitamini deposudur. C vitamini vücudun kolajen maddesini sentezlemesi için gereklidir. Bu maddenin sentezlenmesi sonucu cilt daha esnek bir yapıya kavuşur.

Maske için gerekli olan malzemeler; 2 yemek kaşığı zerdeçal, 3-4 yemek kaşığı ananas suyu

Ananas suyunu temin ederken dilerseniz marketlerden kendiniz alıp kabuklarını soyduktan sonra katı meyve suyu sıkacağı kullanabilirsiniz. Eğer böyle bir imkan yoksa güvenilir ve kendini kanıtlamış markaların ananas suyu ürünleri de işinizi görecektir.  2 yemek kaşığı zerdeçal bulunan kaseye yavaşça eklediğiniz ananas suyunu karıştırarak macun kıvamına getirin.  Elde ettiğiniz macunu göz altı çevrenize sürün ve yaklaşık yarım saat kurumaya yüz tutana kadar bekletin. Zerdeçallı göz altı macununu her sabah uygulayabilirsiniz. Uygulama esnasında macunun gözünüze gelmemesine dikkat etmenizi öneriyoruz, yoksa gözünüz biraz da olsa yanabilir.

Salatalık ve Limonlu Göz Maskesi

Salatalık cilt için en iyi doğal kozmetiklerden biridir. Yorgun gözlere salatalık dilimleri yerleştirilerek canlandırılabilir. Göz altında bulunan mor halkaları çok kısa denecek bir sürede yok etme gücü vardır.  Kapalı gözenekleri açar ve göz halkalarını hızlıca azaltır. Limonun yenileyici etkisiyle beraber kullanıldığında mükemmel sonuçlar alındığı görülecektir.

Maske için gerekli olan malzemeler;  Yarım salatalık (salatalık ufaksa 1 adet kullanınız), yarım çay bardağı limon suyu

Salatalığın suyuna ulaşmak için rendenin en ince kısmı ile bir kap içerisine salatalığı rendeleyin.  Üzerine yarım çay bardağı limon suyunu ekleyip bir saat boyunca buzdolabında dinlenmeye bırakın. Bir saat geçtikten sonra pamuk yardımıyla göz altına hafif yuvarlaklar çizerek uygulayın.  Daha sonrasında pamukları tamamen salatalık ve limonlu karışımın içine sokup 15 dakika boyunca göz altınızda tutun. Her gün uygulayabileceğiniz olan bu salatalık ve limon kürü ile kısa zaman içerisinde göz altları nemlenecek ve esas cilt rengine kavuşacaktır.

YORUM GÖNDER