Gümrüksüz Alışveriş Limiti

İş & Finans

10010 yorum

Gümrüksüz Alışveriş Limiti

Yurt dışından gümrüksüz mal getirme limiti nedir ? Gümrüksüz alışveriş limiti ne kadar ? Gümrüksüz yurtdışı internet alışverişi limiti nedir ? Detaylar bildiriyo.com'da..

Teknoloji her geçen gün kendini yenileyerek küçük sırlarına birini daha eklemektedir. Bu küçük sırlardan biri de internet üzerinden yapılan alış verişler… İnternet üzerinden alış verişler son dönemlerde yapılan en popüler alış verişlerden biridir. Dolayısı ile internet ortamında bir çok alış veriş sitesi bulunmaktadır. Yurt dışından internet aracılığı ile ülkemize gümrüksüz olarak satış yapılmaktadır. Fakat özellik ile gümrüksüz alıveriş limiti düşmesi son dönemlerde en sık konuşulan konulardan biri olarak bilinmektedir. Pek çok ülkeden sağlanan gümrüksüz alış verişler hem hesaplı hem de oldukça kaliteli olduğundan ötürü tercih edilmektedir.

Gümrüksüz alış veriş nedir?

Yurtdışından ülkemize gönderilen her ürün mutlaka gümrükten geçmekte olup, aynı zamana gümrük vergilerin, işlemleri ürüne ve ürün miktarına göre değişim göstermesi gibi ürün fiyatlarına ve gönderilen ülkeye göre de değişim göstermektedir.  İnternet üzerinden yapmış olduğunuz alış verişlerinizin belli bir miktarı geçmemesi ile birlikte ürününüzün gümrük vergilerinden muaf olması ve bunun yanı sıra gümrüğe tabi olmayacağı anlamına gelmektedir.

Gümrüksüz olarak satın aldığınız ürünler nasıl gönderiliyor?

İnternet üzerinden kurulan siteler aracılığı ile pek çok ülkeden satışı yapılan ürünleri Türkiye’den pek çok insan satın almaktadır. Satılan ürünlerin fiyatları ve kullanım açısından oldukça uygun olduğundan ötürü pek çok insan gümrüksüz alış verişi tercih etmektedir.

Gümrüksüz olarak satın alınan ürün nasıl teslim edilir?

Gümrük memurları gelen paketin içeriğini kontrol ettiği gibi gönderenin de bilgilerini kontrol etmekte ve aynı zamanda denetlemektedir.  Bu durumda bulunduğunuz ildeki PTT müdürlüğüne gönderilen paketi teslim almak için belli bir miktar masraf ödemesi yapılarak teslim alabilir ya da kapıda ödeme seçeneğini tercih edebilirsiniz.

Gümrüksüz olarak alış verişi limiti ne kadardır?

Fiyatı 75 Euro ya da 1.500 Euro arasında olan ürünler için sabit oranda gümrük vergisi ödenmekte olup, bu vergi oranı Avrupa Birliği’ne üye ülkelerden gelen ürünler için %18 olarak belirlenmektedir. Bunun yanı sıra diğer ülkelerden gelenler için ise %20 vergi oranı talep edilmektedir. Burada vergilendirme oranına kargo ücreti dâhil edilmemekle birlikte kargo bedelini alıcının ödemesi istenmektedir.

Gümrüksüz alış verişleri nasıl yapılır?

Yurt dışından bir ürün almak istiyor iseniz bu alanda bir çok internet sitesi bulunmaktadır. Her hangi birini tercih ederek, belli bir miktar kadarına vergi ödemeyeceğinizi bilerek alış verişlerinizi tamamlamalısınız. Güvenli ve hesaplı alış verişlerin keyfini çıkarabilir ve aynı zamanda dilediğiniz ürüne sahip olabilirsiniz.

YORUM GÖNDER