Güzel Tırnaklar İçin Öneriler

Sağlık & Fitness

11030 yorum

Güzel Tırnaklar İçin Öneriler

Güzel Tırnaklara Sahip Olmak İçin En iyi Öneriler, Sağlıklı Tırnaklar İçin Maske, Tırnak Bakım Kürleri ve daha fazlası..

Tırnaklar vücutta dikkat çeken bölgelerdir. Birisi ile tanışma sırasında ellerin ve tırnakların bakımı o kişi hakkında yapılacak yorumun öncülüdür. Sağlıklı ve bakımlı tırnaklar genel anlamda yaşam tarzının ifadesidir.  Güzel tırnaklara sahip olmak için ilk koşul her formülde olduğu gibi dengeli beslenmektir. Sağlıklı vücudun sağlıklı yapıları olur. Demir, protein ve vitamin alımları normal düzeyde olan kişiler, tırnaklarına gereken özeni gösterdikleri takdirde hiçbir sorun yaşamazlar. Manikür ve pedikürler tırnak bakımı alışkanlığına dönüştürülerek aksatılmamalıdır.

Güzel Tırnaklara Sahip Olmak İçin Öneriler

  • Manikür ve pedikür yaparken tırnakların köşelerini törpülememeye çalışın. Tırnakların kenar kısımları diğer bölgelere göre daha hassas ve kırılgandır.
  • Fırça yardımıyla tırnaklar üzerinde yuvarlak hareketler çizmek, tırnak altı dokularındaki kan dolaşımını sağlayacak ve beslenmesini artıracaktır.
  • Tırnaklar keratin adı verilen dokudan meydana gelir. Tırnakların güçlendirilmesi ve parlak yapıya kavuşturulması için demir ve protein ağırlıklı beslenmeye özen gösterilmelidir.
  • Elleri süt içerisinde yıkamak bakteri oluşumunu engelleyip kalsiyum sayesinde nemlendirici etki gösterecektir.
  • Ojeler çıkarılırken kaliteli aseton kullanımına dikkat edilmelidir. Markasız olan ürünler tırnak soyulmasına sebep olur. Tırnak kurumasını engellemek için içerisinde nemlendirici maddeler bulunduran aseton kullanımına özen gösterin.
  • İnce tırnak yapısına sahip kişiler için tırnak güçlendirici cilalar mevcuttur. Oje sürülmesinden önce tırnak yüzeyine uygulanması kırılgan tırnakların dokusunu kuvvetlendirecektir.
  • Zeytinyağı ve şeker karışımı ile ellere masaj uygulanması, parmakları pamuksu bir görünüme kavuşturacaktır.
  • 1 çorba kaşığı pekmez ve ılık su karışımında eller bekletildikten sonra kulak çöpleri ile bu karışım tırnak kenarları ve diplerine uygulandığı zaman tırnaklardaki görüntü kirliliğine sebep olan sarı renk kaybolacaktır.
  • Tırnaklar eğer üst bölgelerinden itibaren kırılıyorsa mutlaka güçlendirici kullanılmalıdır. Kemiksi bir yapıda olan tırnakları kuvvetlendirmek için lavanta yağı doğal bir çözümdür. Birkaç damla lavanta yağı damlattığınız pamuğu parmaklar üzerinde masaj yaparak gezdirmeniz ile birkaç hafta içerisinde kuvvetli tırnaklara sahip olacaksınız.
  • Tırnakların fazla uzaması hijyen bakımından risklidir. Aynı zamanda uzun tırnakların bakımı zordur. Nasıl uzun saçlar daha çok dökülüyorsa uzun tırnaklar da daha kuvvetsizdir. Yeterli uzunlukta bırakılıp abartılmayan tırnak boyları hem sağlık hem de kozmetik açıdan sizi üzmeyecektir.

YORUM GÖNDER