Home Ofis Dekorasyon Önerileri

Ev & Yaşam

11890 yorum

Home Ofis Dekorasyon Önerileri

Home ofis dekorasyon önerileri ve fikirleri üzerine çok detaylı bir araştırma yaptık, araştırma sonuçlarında edindiğimiz fikirleri sizlerle paylaşıyoruz..

Home ofis deyince çoğumuzun aklına evde yattığı yerden, istediği zaman çalışan, istediği zaman paydos eden, yani kısaca çok rahat bir iş gelir. Ve genellikle dünyadaki en kolay iş zannedilir. Fakat evde çalışmaya başlandığında, aslında evden çalışmanın çok da kolay olmadığı ve çalışmak için evin bir köşesinde bir masaya, sandalyeye, küçük olsa bir evrak dolabına ihtiyaç duyulmaktadır. Eğer home ofis çalışmakla ilgili bir bilginiz yoksa evinizi ofise dönüştürmek için biraz yardıma ihtiyacınız olacak.

  • Home ofis için öncelikle evinizin neresinde çalışmak istediğiniz belirleyin. Evinizde çalışma odası varsa en uygun ofis yeri burasıdır. Fakat basık, havasız, sıkıcı bir çalışma odası veya köşesi sizi home ofis fikrinden kısa sürede vazgeçirebilir.
  • Eğer evinizde çalışma odası yoksa oturma odası veya yatak odanızın bir bölümünü home ofis olarak düzenleyebilirsiniz. Çalışma alanınızı belirlemek için şık bir ahşap paravan veya kitaplık kullanabilirsiniz.
  • Masanızın elektrik prizine ve internet bağlantısına kolayca ulaşabileceğiniz bir şekilde konumlandırmanız kablo kalabalığından kurtulmanıza ve rahat bir çalışma ortamı oluşturmanıza yardımcı olacaktır.
  • Masa ve sandalyenizin, rahat ve ortopedik olması rahat bir çalışma imkânı sunacaktır. Ayrıca bol çekmeceleri ve gözleri olan bir masa ve kitaplık dosyalarınızı, diğer eşyalarınızı rahatça depolamanıza ve dağınıklığı ortadan kaldırmanıza yardım edecektir.
  • Ofis köşenizi düzenledikten sonra, yaşadığınız yerin ev olduğunu unutmanız gerekiyor. Yoksa evde olmanın rehavetine kapılarak çalışmayı erteleyebilir ve işlerinizi aksatabilirsiniz. İşlerinizi aksatmamanız, işinize konsantre olabilmeniz için ofis olarak ayırdığınız köşeyi ve çalışma odanızı güzelleştirip, işinizle ilgili objeler koyarak çalışma alanınızın işyeriniz olduğu duygusunu oluşturmanız gerekiyor. Bunun için çalışma köşenize mantar pano, çiçekler, işle ilgili tablo ve çizelgeler koyabilirsiniz.
  • Alışma köşenizin renkleri çok önemlidir. Siz çalışırken sizi yormayacak renkler kullanmalısınız. Bu nedenle en uygun renkler pastel tonlardır. Pastel tonlardaki boyalar sayesinde ofisinizde gözleriniz yorulmadan çalışabilirsiniz. Karmaşık, parlak, koyu, karmaşık renkler sizi yorabilir ve işinize odaklanmanızı engelleyebilir.
  • Çalışma masanızın üzerine, standart, her yerde bulunabilecek büro ürünlerinin yerine, tarzınızı yansıtan, ilginç ve kullanışlı büro malzemeleri kullanabilirsiniz. Böylece hem çalışma ortamınızı renklendirmiş, hem de burasının size ait işyeri olduğu duygusunu oluşturmuş olursunuz.

YORUM GÖNDER