İlişki Nasıl Canlanır ?

Ev & Yaşam

13060 yorum

İlişki Nasıl Canlanır ?

Bir ilişkiyi canlandırmak için ne yapılmalı ? İlişki nasıl canlanır ? Monoton olan, biten ve bitmek üzere olan ilişki nasıl kurtarılır ya da canlandırılır ?

Genel olarak ilişkiler büyük bir heyecan ile başlar. Fakat bir süre sonra hayat gibi ilişkiniz de rutinleşmeye başlar. İlişkinizin başındaki heyecan kalmaz. Heves de uçar gider. Fakat heyecan bitti diye ilişki de bitmek zorunda değildir. Savaş meydanını terk etmemeniz gerekir. İlişkiniz için savaşmanız gerekir. Kurtarılabilecek bir ilişki ölüme terk edilemez. Doğal olarak da ilişkinize heyecan katmanız gerekir. İlişkiyi canlandırmak için uygulayabileceğiniz bir takım yöntemler bulunmaktadır. Şimdi size biraz da bu yöntemlerden bahsedelim.

İlişkiyi Canlandırmanın En İyi Yolları

  1. İstediğiniz şey ilişkiye heyecan katmak ise öncelikle yaşadığınız ilişkinin farkına varınız. Ne kadar şanslı olduğunuzu düşünüzünüz. Bu sayede yaşadığınız anın tadını çıkarmaya çalışınız.
  2. Herkesin iyi bir ilişkiye sahip olmak istediğini, fakat olamadığını aklınızdan çıkarmayınız. Bu yüzden bu konuda çok ayrıntılı düşünmek yerine partneriniz ile yaşadığınız anların tadını çıkarmaya çalışınız.
  3. Cinsel hayat bir ilişkide çok önemlidir. İlişkinin canlanması demek aynı zamanda cinsel hayatın da canlanması demektir. Unutmayınız ki tutkulu, heyecanlı aşklarda cinsellik ön plandadır. Siz de bu heyecanı yakalamak istiyorsanız cinsel hayatınızı canlandırarak işe başlayabilirsiniz.
  4. Günümüzün klasik haberleşme birimlerini bir kenara bırakınız. Ona bir mektup yazınız. Yani ona bir nostalji yaşatınız. O mektup onun uzun yıllar saklayacağı bir aşk anısı olacaktır. Bu nostaljiyi klasik nostaljik şarkılar ile de yaşatabilirsiniz. Bunun için güzel bir ortam oluşturup romantik ve güzel nostaljik parçalar ile ortama ayrı bir hava katabilirsiniz.
  5. Farklı heyecanlar tatmak her zaman için insanı dinç tutan bir durumdur. Sizde farklı bir şeyler yapınız. Bu normalde sürekli yaptığınız bir şeyi değiştirmeniz olabilir. Beraber gidebileceğiniz bir kurs olabilir, bir aktivite olabilir. Birlikte yapabileceğiniz herhangi bir farklılık olabilir. Fakat bu durumun sizi ve ilişkinizi canlandıracağını bilmelisiniz.
  6. Aşkınızı tazelemekte yarar vardır. Bunu küçük bir tatile giderek yapabilirsiniz. İlişkinize bir anlığına daha fazla zaman ayırıp yeni bir şeyler yaparak sağlayabilirsiniz.
  7. Hiçbir neden yokken kutlama yapmaya ne dersiniz? Bunun için neden aramanıza gerek yok ki. Sizin ilişkiniz bir kutlamayı hak etmiyor mu? Yapacağınız bu kutlama size iyi bir heyecan katabilir.

İlişkiyi canlandırma yolları örneklerimize kendinizi sadece ilişkinize adamamak ile davam edelim. Haftanın 7 günü de birlikte plan yapmak zorunda değilsiniz. Biraz birbirinizi özlemeniz de gerekir. Bu sayede yaşadıklarınızdan ve birlikte geçirdiğiniz vakitten daha da zevk alabilirsiniz. İlişkiyi canlandırmanın en iyi yolları bu şekilde özetlenmektedir.

YORUM GÖNDER