İlişkide Gizemli Olmak

Ev & Yaşam

15690 yorum

İlişkide Gizemli Olmak

Bir ilişkinin uzun süreli olabilmesi ve heyecanını kaybetmemesi belki de tek bir kelimede sınırlandırılabilir. O kelimemiz ise gizemli olmaktır. Evet, bir ilişkide erkek veya bayan fark etmemekle birlikte sürekli gizemli bir yanının olduğunu karşısındakine hissettirebildiği sürece karşıdakini hep kendine bağlı bırakacaktır. Çünkü insan doğası gereği gizemli insanları çözmek için ne pahasına olursa olsun asla vazgeçmez.

Gizem ilişkilerin sağlıklı ve uzun ömürlü olmasından ziyade 3. kişilere karşı da direnç oluşturmaktadır. Aile, iş hayatı ve duygusal ilişkilerinizde her zaman sizlere yardımcı olacak kavram gizemdir. Bu kavramı gerektiği gibi hayatınıza uygularsanız sonuçlarına siz de şaşıracaksınız. Ayrıca gizemi dozunda kullanmak gerekmektedir. Yani gizemli olmak adına her şeyinizi gizlemeye kalkarsanız karşınızdan olumsuz tepkiler alabilirsiniz. Bu hususa dikkat ettiğiniz sürece her zaman tercih edilen ve cezp eden siz olacaksınız.

Gizemli İnsan Nasıl Olmalı

Bir insanın gizemli olup olmadığını anlayabilmek için öncelikle o kişilerin vücut dilini çok iyi okuyabilmemiz gerekmektedir. Zihninde neler geçtiğini ve neler hissettiğini vücut diline yansıtması kaçınılmazdır. Siz de karşınızdaki kişinin gizemini çözmeye karar verdiyseniz öncelikle dikkat etmeniz gereken nokta gözleri olmalıdır. Çünkü insanlar gözlerini diğer organları kadar kontrol altında tutamamaktadır. Dolayısıyla insanları ilk ele verecek organlardan ilki gözlerdir.

Bunun dışında karşınızdakinin gizemli olması uğraş alanlarıyla (hobi) doğrudan orantılı olabilmektedir. İlginç hobilerle uğraşan kişilerin uğraşmayan kişilere oranla daha gizemli olduğu birçok kişi tarafından düşünülmektedir. Çünkü ilginç işler her zaman merak duygusunu harekete geçirmekte ve bu duygu ilerledikçe gizem halini almaktadır.

Karşımızdakini gizemli hissettiren bir başka önemli husus ise karşınızdaki sizi dikkatlice dinleyip fazla cevap vermemesidir. Evet, gizemli insanlar pek fazla konuşmazlar. Çünkü konuştukları taktirde gizemlerinin ortadan kalkacaklarına inanırlar ve kısa net cevap vermeyi tercih ederler.

Siz de ilişkilerinizi tutkulu ve uzun soluklu yapmayı istiyorsanız bunu gizemli insan haline girerek yapmanız mümkündür. Gizemli insanlar birçok kişi tarafında tercih edilir ve fiziksel görünümü ne şekilde olursa olsun her zaman işinize yarayacak püf noktalardan birisidir. İlk tanıştığınız kişilerde her zaman anlatmadığınız bir yönünüz olmalı ki cezp edici olsun. Ayrıca gizem sadece duygusal ilişkiler için gerekli değildir sosyal hayatta birçok alanda işinize yarayacak önemli bir kavramdır. Gizemli insanlar her zaman çekici olmaktalar ve olmaya da devam edeceklerdir.

YORUM GÖNDER