iPhone'u Hızlandırmak Sizin Elinizde !

Bilim & Teknoloji

10081 yorum

iPhone'u Hızlandırmak Sizin Elinizde !

iPhone hızlandırma yolları, iphone nasıl hızlandırılır, yavaş olan iphonelar nasıl hızlandırılır, iphone hızlandırma programı ve yöntemleri

Zamanla kullandığımız iphone telefonlarımızda yavaşlama sorunu ile karşılaşıyoruz. Peki iphone hızlandırma için neler yapmamız gerekiyor ve iphone’un yavaşlamaması için nelere dikkat etmemiz gerekiyor ?

Android kullananlar için sistem hızlandırma araçları yaygın olarak kullanılmasına karşın iPhone kullanıcıları için bu araçlar çok fazla geliştirilmemiştir.

Bir kaç pratik adımla uygulayacağımız yöntemler sayesinde iphonelarımızı hızlandırmamız mümkün.iPhone hızlandırmak için araçlar satın almaktansa bir kaç teknik işlem gerçekleştirerek amacımıza rahatlıkla ulaşabiliriz.

İşte iPhone Hızlandırmanın Yöntemleri

1. Tarihi Geçmiş Olan Eski Fotoğrafları Silin !
Kullanmadığımız, geri dönüp hiç bakmadığımız fotoğrafların artık telefonumuzda alan kaplamasına gerek yok! Bu fotoğraflardan kurtulmak iphone hızlandırmak için çok etkili olacaktır. Cihazınızda çok fazla sayıda fotoğraf varsa bu telefonun yavaş çalışmasına sebep olabilir.

Size tavsiyemiz iphoto programını bilgisayarına kurarak fotoğraflarınızı bilgisayarınızda saklamanızdır.

2. Artık Kullanmadığınız Uygulamardan Kurtulma Zamanı Gelmedi Mi ?
Herkeste olduğu gibi sizinde iphone telefonunuzda kullanmadığınız onlarca uygulama var. Bu kullanmadığınız uygulamaların telefonunuzu yavaşlattığının farkına varma zamanı geldide geçiyor.

Kullanmadığınız uygulamalar telefonunuzda zamanla birikir ve telefonunuzda fazladan yer kaplamaya başlar. Kullanmadığınız uygulamaları tespit ederek iphone dan silmeniz telefonunuzu hızlandırmak için çok mantıklı bir adım olacaktır.

3. Okumadığınız Mesajları Derhal Silin !
İphone telefonunuzda sakladığınız ve silmediğiniz mesajların telefonunuzun yavaş çalışmasına sebep olduğunu biliyormuydunuz? Geriye dönüp okumadığınız mesajları silerek telefonunuzun hafınızasında yer açabilir ve bu sayede telefonunuzu hızlandırabilirsiniz.

4. İnternet Önbelliğini Temizleyebilirsiniz
PC’lerde olduğu gibi belli zaman aralıklarda telefonumuzda da internet önbelliğini temizlemek iphone hızlandırmayı sağlayacaktır. Bu işlemi Ayarlar > Safari > Geçmişi Temizle menülerini tekip ederek yapabilirsiniz.

5. Otomatik Güncellemeleri Kapatmak
Arka planda sizden habersiz çalışan otomatik güncelleştirmeler iphone’un yavaş çalışmasına sebep olabilir. Bunun önüne geçmek için Ayarlar > iTunes & App Store > Otomatik İndirmeler > Güncellemeler (kapatın) adımlarını izleyerek otomatik güncelleştirmeleri kapatabilirsiniz.

6. İphone Kapatma ve Açma
iPhone telefonunuzu belli zaman aralıkları ile yeniden kapatıp açmanız telefonunuzun daha hızlı çalışmasına katkı sağlayacaktır.

Bildiriyo.Com okuyucuları belirttiğimiz bu maddeleri uygularak iphone telefonlarını rahatlıkla hızlandırabilirler.

Yorumlar

  1. Author

    bunları yaptıktan sonra iphonum birazda olsun hızlandı teşekkürler

YORUM GÖNDER