iPhone Şarj Süresini Uzatmak İçin 6 Farklı Yol

Bilim & Teknoloji

9550 yorum

iPhone Şarj Süresini Uzatmak İçin 6 Farklı Yol

İphone şart süresi nasıl uzatılır ? iPhone kullanıcılarının büyük bir çoğunluğu şarj süresini uzatmanın yollarını merak ediyor. Peki bu sorunu çözmenin yolları neler ?

IOS’ta yapılan güncellemeler ile iphone’lar daha gelişmiş özelliklere kavuşuyor. Bu yeni özellikler ile beraber şarj sürelerinin kısalması söz konusu olabilir. İşte size iPhone’ un şarj süresi artırmanızı sağlayacak bazı detaylar;

1. Konum Servislerinin Kısıtlanması Gerekir

İphone da uygulamaların konumları tespit edebilmesi için GPS teknolojisi kullanılmaktadır. Bu teknoloji pil ömrünü önemli düzeyde etkiler. Konum servislerde sınırlama yapmak için Ayarlar- Gizlilik- Konum Servisleri ve ardından gereksiz görülen uygulamaların konum servisleri kapatılmalıdır.

2. Ekran Parlaklığının Otomatik Olarak Kullanılması Gerekir

Ekran parlaklığının telefonunuzun pil ömründe büyük bir etkisi var. iPhonu güç tüketimi açısından ve rahat kullanma açısından ekran parlaklığının otomatik olması gerekir. Ekran parlaklığını otomatiğe almak için; Ayarlar- Duvar Kâğıtları- Parlaklık ve ardından otomatik parlaklık etkinleştirilmelidir.

3. Uçak Modu ve Wi-fi

iPhone’lar hücresel yayınlara ve internete bağlı kalmak ve sürekli olarak sinyal aramak için tasarlanmış olan cihazlardır. Kötü kapsama alanında ya da internetin kullanılmadığı zamanlarda telefonunuzun Wi-fisini kapatabilir veya uçak moduna alabilirsiniz. Bu işlemi yapmak için; Ayarlar- Wi-Fi- Uçak Modu etkinleştirilmelidir. Uçak moduna aldığınızda kimseyi arayamazsınız kimse de sizi arayamaz.

4. Arka Planda Çalışmaya Devam Eden Uygulamalar Kapatılmalıdır

iPhone kullanıcıları kullandığı uygulamayı kapattıktan sonra uygulamanın kapandığını düşünebilir. Ama bu uygulamalar kapanmaz ve arka planda halen çalışmaya devam eder. Bu şarjınızın daha erken sürede bitmesine neden olur. Arka planda çalışan uygulamaları kapatmak için; Ayarlar- Genel- Arka plan Uygulamalarını Yenile ile kapatma işlemini tamamlayabilirsiniz.

5. Otomatik İndirmeler Kapatılmalıdır

Uygulamalar kullanıcı müdahalesine gerek kalmadan otomatik indirme özelliğine sahiptir. Bu özellik kullanıcıya kolaylık sağlarken pil ömrünü de azaltmaya başlar. Otomatik indirilen uygulamaları kapatmak için; Ayarlar- İTunes ve App Store seçilmeli ve ardından bulunan kategoriler kapatılmalıdır.

6. Spotlight Aramasının Kapatılması Gerekir

Spotlight arama telefonunuzdan var olan bilgilerin içinde arama yapmanızı olanak sağlar. Bu bilgiler sürekli güncellenir ve telefonunuzda indekslenir. Bu işlem pil ömrünü azaltır. Spotlight aramasını kapatarak pil ömrü konusunda tasarruf edilebilir.

YORUM GÖNDER