Kadınların İlişkilerde Yaptıkları 10 Büyük Hata

Ev & Yaşam

20670 yorum

Kadınların İlişkilerde Yaptıkları 10 Büyük Hata

Kadınların ilişkide yaptığı hatalar nelerdir ? Kadınların evlilikte yaptığı hatalar nelerdir ? Kadınları ilişkide yapması gerekenler nelerdir ?

CİSED ilişkilerde kadınların yaptıkları 10 büyük hata üzerine geniş bir çalışmaya yer verdi. İnsanlığın varoluşundan itibaren kadın-erkek arasındaki ilişkilerde çiftlerin hatalar tartışılmaktadır. Kimse mükemmel bir ilişki kuramayacaktır. Bununla beraber hatalar da tek taraflı olmayacaktır. Kadınlar size mutluluğu ve huzuru getirebilecek önerilerimizi inceleyin. Yapılan araştırmalarda kadınların ilişkilerinde yaptıkları 10 büyük hatayı sizler için sıraladık.

1. Erkeğe özensiz davranmak: her insan eşi tarafından beğenildiğini düşünmek ister. Evde sözünün geçtiğini görebilmek ister. Kendisine saygı duyulmasını bekler. Eşinin kendisi için hazırlanmasını, özel bir akşam yemeği hazırlamasını, güzel kokular sürünmesini, küçük sürprizler yapmasını ister. Kadının bu şekilde eşine davranması verdiği değeri gösterecektir.

2. Seksi amaçlar için kullanmak: cinselliği bir armağan olarak bedenin paylaşılmasını amacı dışında kullanmak ilişkinizin gidişatını bozacaktır. Yaptırmak istediğiniz işler için cinselliği ön plana çıkarmak çok eskilere dayanan bir gelenek haline gelmiştir. Cinselliği bir takım kazanç elde etmek için kullanmak günlük kazanımlar için uğraşmak eşinizin hoşnut olmayacağı durumları oluşturacaktır.

3. Başka kadınlara hakaret etmek ve aşağılamak: eşininiz yanında onun çevresinde olan bayanların fiziki görünüşleriyle alay etmek, küçümsemek, tepeden bakmak ve hakaret etmek eşinizin tepkisine neden olabilir. Bu eleştiriler bir süre sonra bıktıracak ve bunun dönüşü size olacaktır. Hem kendinize hem de eşinize saygınızı gösterebilmek için kendinizle barışık ve çevrenizdekiler saygılı davranmalısınız.

4. Kutsal anneyi oynamak: Annelik geçmişten günümüze kadar kutsallığını her zaman korumuştur. Bu gün bütün toplumlarda annelik kutsal olarak tanımlanmıştır. Annelik kimliğinizle eş olma kimliğini birbirine karıştırmamak gerekiyor. Evlendiğinde eşinize çocuğunuz gibi davranmaya başladığınızda üzerinde kurduğunuz baskı sonrasında onu bunaltacak ve sorunlara neden olacaksınız. İlişkinizde önce kadın olduğunuzu sonra da eş olduğunuzu bilmelisiniz.

5. Cinsellikte zevk alıyormuş gibi yapmak: cinsel ilişki esnasında orgazm olmamanıza rağmen olmuş gibi yapmak erkekler tarafından kabul görmeyen bir davranıştır. Her ilişkide orgazm olacaksınız diye zorunluluk yoktur. Böyle yaparak erkeğinizin size olan saygısını kaybedeceksiniz. Samimi ilişkiler her zaman takdir gören bir davranıştır.

6. Gizemi kaybetmek: bir kadının yaptığı en büyük hata sevgilisi, eşi olmak yerine kaynanası gibi davranmaktır. İlişki süresi uzayınca erkekler her şeyini paylaşmaya başlar. Erkek size bir arkadaşmış gibi her şeyini anlatabiliyorken bir kadının özel konularını anlatması erkeğin gözündeki değerini düşürecektir.

7. İlişki sırasında sessiz kalmak: cinsel yaşam esnasında kadınların yaptığı en büyük hata birleşme olurken sessiz kalarak işkence çekiyor gibi davranmaktır. Yatağın altın sırrını aşmanız gerekmektedir.

8. Kendi bedeninde kusur bulmak: eşiniz zaten sizi olduğu gibi beğenmiştir. Kendi bedeninizin bazı noktalarını göstererek beğenmediğinizi söylemeniz eşinizin de hiç dikkat etmese bile sizin vücudunuz üzerinde olumsuz bakış açısı oluşmasına neden olacaktır.

9. Zaman vermemek: eşinizin her an sizin yanınızda dizinizin dibinde oturmasını bekleyemezsiniz. Her an çocuğunuz gibi dizinizin dibinde oturtmak istiyorsunuz ancak bu da eşleriniz evden uzaklaşmasına her fırsatta yalan söylemesine neden olacaktır.

10. Sürekli beni sevmiyorsun demek: eşiniz zaten sizi sevdiği için evlenmiştir. Sizi sevmiyor olsa zaten evlilik gibi büyük sorumluluklar isteyen hayata atılmayacaktır. Bu tür soruları eşinize sürekli yönlendiriyor olmanız bir süre sonra size karşı olan sevgisini azaltacaktır.

YORUM GÖNDER