Kahvenin Cilde Faydaları

Sağlık & Fitness

10590 yorum

Kahvenin Cilde Faydaları

Kahvenin cilde faydaları nelerdir? Kahve maskesi hazırlayarak cildinizi sıkılaştırabilir, göz altı morluklarını giderebilir ve cildinize canlılık katabilirsiniz.

Kokusu ve kendine özgü tadıyla hoş sohbetlerin vazgeçilmez yoldaşı olan kahveyle keyifli dakikalar geçiririz. Birçok güzel anımızda yanımızda olan kahvenin cildimize oldukça faydası vardır. Vücut, cilt ve saç sağlığında pek çok faydaları mevcuttur. Gerek internette gerek televizyonda zaman zaman olumsuz haberleri olan kahve, belirli miktarda tüketildiğinde ve maske şeklinde uygulandığında hem sağlık hem de güzellik açısından faydalı saymakla bitmeyen bir maddedir.

Kahvenin Cilde Faydaları Nelerdir?

  • Yüze uygulanan kahve maskesi peeling etkisi yaparak ölü deriyi atar.
  • Çenede, alında ve burun çevresinde oluşan siyah noktaların temizlenmesini sağlar.
  • Stresten dolayı gerilen deriyi rahatlatarak yumuşatır.
  • Selülitli bölgeye düzenli uygulama yapıldığında cildi sıkılaştırarak selülit görünümünü engeller.
  • Cildi taze ve canlı tutar.
  • Kuru ve pul pul dökülen cilde sahip kişilerin ciltlerini nemlendirir.
  • Cilt kırışıklıklarını azaltır.
  • Gözaltı halkalarının morluklarını önüne geçer.

Kahve Maskesi Tarifleri

Canlılık veren Kahve Maskesi

Kahvenin faydaları sadece içilmesi ile sınırlı kalmayıp telvesinin cilde sürülmesi de oldukça etkilidir. Doğal peeling malzemesi olan kahve telvesi, cildi uyarır ve canlandırır. Bunun için 1 tatlı kaşığı limon suyu, 1 tatlı kaşığı kahve telvesi ve 1 tatlı kaşığı suyu karıştırın ve masaj şeklinde cildinize uygulayın. 10 dakikanın ardından önce ılık sonrada soğuk suyla cildinizi yıkayın.

Göz Altı Morlukları İçin Kahve

Gözaltı morlukları çoğunlukla genetik faktörlerin etkisiyle ortaya çıkar. Ancak uykusuzluk, stres ve kötü beslenme gibi faktörler morluk oluşumunu arttırır. Gözaltı morluklarına yapılacak kahve maskesi morlukların tamamen geçmesini sağlamaz sadece görünümlerini ve şişkinliğini azaltır. Damaklarınıza layık Türk kahvenizi içtikten sonra fincanın dibinde bulunan telveyi alın ve gözaltlarınıza sürün. Sadece 5 dakika bekleyin ve mükemmel sonuca merhaba deyin.

Cilt Kızarıklarına Karşı Kahve

Seul Ulusal Üniversitesi tarafından 1981 yılında yapılan bir araştırmaya göre birçok cilt hastalıkları ve alerji nedeniyle meydana gelen cilt kızarıklarını hafifletmek amacıyla kahve kullanılabiliyor.

Selülite Karşı Kahve

Sao Paulo Üniversitesi’nin bir araştırmasına göre kafeinin selülit görünümünü %17 ye kadar azalttığı belirtilmiştir. Kafein içeren bakım kremleri araştırmaya katılan kişilere uygulanmış 100 kişiden 70’i olumlu etkilerini görmüştür. Sizde bu etkiyi yakalamak istiyorsanız kafein barındıran selülit kremleri kullanabilirsiniz.

YORUM GÖNDER