Kesilen Elektrik Açtırma

Ev & Yaşam

101141 yorum

Kesilen Elektrik Açtırma

Elektrik borcu nedeniyle kesinti, kesilen elektrik açtırma ücreti, açma kapama bedeli, gecikme zammı ve cezası ne kadar ? Borcu ödenen elektrik ne zaman açılır ?

Elektrik faturası borcunuzu son ödeme tarihine kadar ödememeniz durumunda elektrik tedarikçisi tarafınıza borcunuzu ödemeniz yönünde bildirimde bulunacaktır. Tarafınıza yapılan bu bildirimde borcunuzu belirtilen tarihe kadar ödememeniz halinde elektriğinizin kesileceği bildirilir. Mevcut yönetmelik dahilinde bu süre size bildirim yapıldıktan sonra 5 iş günüdür. 

Elektrik Borcundan Dolayı Kesinlen Elektrik Nasıl Açtırılır ?

Borcundan dolayı elektriği kesilen bir kişinin tekrar elektrik kullanabilmesi için mevcut borcunu gecikme zammı ile beraber ödemesi gerekir yada bu borcu peşin olarak ödeyecek durumu yoksa yapılandırarakta ödeme yapabilir. Borç ödendikten sonra aboneye bağlama bildirimi yapılarak gelecek sonraki futurada açma kapama ücreti tahsil edilir.

Son ödeme tarihine kadar faturanızı ödemeniz durumunda size yapılan bildirimde belirtilen tarihlere kadar mutlaka ödemenizi yapmanızı önemle tavsiye ediyoruz. Böylelikle açma kapama ücreti ve gecikme zammı gibi ödemelerden kurtulmuş olacaksınız.

Borcu Ödenen Elektrik Ne zaman Açılır ?

Borcu ödenen elektrik iki iş günü içinde yetkililer tarafından tekrar bağlanır ve elektrik kullanmaya başlarsınız.

Yorumlar

  1. Author

    Kesilen elektrik açtırma işlemi için başvuru yaptım ama borcu ödemeden açmıyorlarmış. Bu borcu taksitlendirebiliyorum sanırım ama bundan hiç bahsetmediler :S

YORUM GÖNDER