Kısa Zamanda Kas Nasıl Yapılır ?

Sağlık & Fitness

11600 yorum

Kısa Zamanda Kas Nasıl Yapılır ?

Sağlıklı bir şekilde kısa zamanda kas nasıl yapılır ? Kısa sürede, hızlı / pratik kol, bacak, omuz ve karın kası yapmak için tavsiyeler..

Sağlıklı bir vücut için, kasların sağlıklı olması gerekir. Bu nedenle sporu hayatımızın bir parçası haline getirmek gerekir. Birçok insan yoğun iş temposundan dolayı bir türlü spor yapmaya vakit bulamıyor. Ya da insanlar bunu bir mazeret olarak öne sürüyor. Ancak teknolojinin ilerlemesi ile birlikte, insan gücüne duyulan ihtiyacın azalması ile birlikte, monoton ve hareketsiz bir yaşam stilini alışkanlık haline getirdik.

Hareketsiz bir yaşam, hızlı ve çabuk bir şekilde kilo almanıza neden olur !
Bu nedenle sporu hayatınıza dahil edin. Şehirde yaşıyorsanız, bol bol yürüyüş yapabilirsiniz. Belediyelerin spor tesislerine giderek spor yapabilirsiniz.

Kısa zamanda kas nasıl yapılır ?

Kısa zamanda kas yapmak doğru mudur, ya da kısa zamanda kas yapmak için ne yiyip içmek gerekir merak edenler için yazmaya devam ediyoruz. Kısa zamanda kas yapmak için düzenli bir egzersiz ve sağlıklı beslenme şarttır. Kaslı bir vücuda sahip olmak istiyorsanız, karbonhidratlardan uzak durmalısınız.

Karbonhidratların fazlası vücutta daima yağ olarak depolanır. Vücudunuzun enerji ihtiyacını protein gruplarından alın. Proteinler spor yaparken kaybettiğiniz enerjinin geri kazanılmasında yardımcı olur. Karbonhidratlar gibi, fazlası yağ olarak depolanmaz. Kısa zamanda kas yapmak için, beslenme sürenizi ve beslenme listenizi programlamanız gerekir. Kısa zamanda kas yapmak için mekikle işe başlayabilirsiniz. Mekikler kaslarınızı güçlendirirken, kalıcı bir kas yapmanıza yardımcı olur. Kas yapmak için doğru nefes alıp vermeyi öğrenmeniz gerekir.

Kas yapmaya başlamadan önce yağ yakma yöntemini kullanıp vücudu hazır hale getirmiş olmanız gerekir. Düşük karbonhidratlı besinlerle beslenip, yağ kaybını hızlandıracak, iştahınızı düzenleyecek ve kalp krizi riskini düşürecek besinler tüketmelisiniz. Karbonhidrat tüketimini azaltmak, glikojen ve insülin seviyesini düşük tutmaya yardımcı olur. Bu sayede vücudu yağ yakmaya hazır hale gelmiş olur.Kısa zamanda kas nasıl yapılır, sorusuna önce beslenmeden başlayarak cevap verebiliriz. Her öğünde protein almalısınız.

İçinde protein bulunan besinler: Sığır eti, kümes hayvanı, balık, yumurta, peynir, protein tozu, süt ve yoğurt. Meyve ve sebzeler:  Herhangi birini tercih edebilirsiniz Beslenme programı için örnek listemiz; Kahvaltıda taze meyveli soğuk kahvaltı gevreği, sabah abur cubur saatinde elma ve dilimlenmiş peynir, Öğle öğününde ev yapımı bir hamburger olabilir, öğleden sonrası için meyveli yoğurt tüketilebilir ve akşam öğününde spagetti, köfte ve büyük boy salata ile kas yapmaya başlarsınız.  Kas yapma ve vücut geliştirmede en önemli unsur nefes alma yöntemidir. Yanlış nefes alıp verme vücuda yarar değil zarar verir.

YORUM GÖNDER