Kuru Ciltler İçin Nemlendirici Yüz Maskesi

Sağlık & Fitness

8290 yorum

Kuru Ciltler İçin Nemlendirici Yüz Maskesi

Kuru ciltler için nemlendirici yüz maskesi tarifi bildiriyo.com'da, Evde rahatlıkla hazırlayabileceğiniz nemlendirici yüz maskesi tariflerini yüzünüze uygulayabilirsiniz.

Çok kuru cilde sahip olan kişiler cilt bakımı yapmadıklarında kırışıklıklar daha erken oluşur, cilt pul pul olur, mevcut kırışıklıklar derinleşir, kızarıklıklar ve tahrişler meydana gelir. Bunların önüne geçmek için izlenecek 2 yol vardır. İlki cilt tipinize uygun kaliteli bakım kremleri tercih etmek, diğeri ise ilkinden fiyat olarak daha uygun olan doğal bakım maskeleri uygulamaktır. Bu yazıda da cildinizin çok fazla kurumasını önlemek amacıyla doğal yüz maskeleri bulabilir ve uygulayabilirsiniz.

Kuru Ciltler İçin Doğal Maskeler

Bal ve Muz Maskesi Tarifi

Bu maskeyi yapmak için 1 tatlı kaşığı yağsız yoğurt, 1 orta boy muz ve 3 çay kaşığı bala ihtiyacınız var.

Kaşığın tersini kullanarak bir kâse içerisinde muzu iyice ezin ve diğer malzemeleri de ilave ederek krem kıvamını yakalayana kadar karıştırın. Yüzünüzü maskeye hazırlamak için ılık suyla yıkadıktan sonra temiz bir havlu yardımıyla yüzünüzü kurulayın. Hazırladığınız maskeyi parmak uçlarınızla yüzünüze sürdükten 15-20 dakika sonra yüzünüzü ılık suyla yıkayın ve nemlendiricinizi sürün.

Muz antioksidan özelliği olduğu için yüzünüzü temizlediği gibi potasyum, C vitamini, kalsiyum ve demir ile besler. Balın ise anti bakteriyel özellikte olması nemlendirici etkisini gösterir.

Elma ve Yulaf Maskesi Tarifi

2 yemek kaşığı pişmemiş yulaf, 1 orta boy elma, 2 tatlı kaşığı yağlı yoğurt, 2 tatlı kaşığı bal kullanarak bu tarifi hazırlayacağız.

Tüm malzemeleri bir kâsede iyice karıştırın. Ilık su yardımıyla yüzünüzü yıkayın ve kuruladıktan sonra maskeyi yüzünüzle birlikte boynunuza eşit miktarda sürün. 10-15 dakika kadar bekledikten sonra ılık suyla maskeyi temizleyin.

Yulaf cildi yumuşatır, ölü cilt hücrelerini temizler ve sivilce oluşumunu azaltır. Elma ise daha yumuşak ve sıkı bir cilde kavuşmanızı sağlar.

Salatalık Maskesi Tarifi

Bu tarifi hazırlamak için öncelikle salatalığı soyun ve iyice ezin. 1 yemek kaşığı şekeri salatalığın üzerine ilave edin ve bu şekilde bir süre buzdolabında beklettikten sonra yüzünüze uygulayın. 10 dakika bu şekilde bekledikten sonra soğuk suyla yüzünüzü yıkayabilirsiniz.

Zerdeçal Maskesi Tarifi

1 çay kaşığı zerdeçal, 3 yemek kaşığı süt, birkaç damla bal ve 2 yemek kaşığı unu karıştırdıktan sonra ince bir tabaka oluşacak şekilde yüzünüze sürün. 20 dakika bekledikten sonra durulayın. Sonrasında hassas bir şekilde yüzünüzü kurulayabilirsiniz.

Yoğurt ve Gül Maskesi Tarifi

2 yemek kaşığı gül suyu, 1 yemek kaşığı yoğurt, 1 küçük kâse gül yaprağı ve 2 yemek kaşığı balı iyice karıştırdıktan sonra yüzünüze sürün. 20 dakika bu şekilde bekledikten sonra yüzünüzü yıkayabilirsiniz.

Kahve Maskesi Tarifi

2 yemek kaşığı kakao tozu, 1 yemek kaşığı bal, 2 yemek kaşığı çekilmiş kahve, 3 yemek kaşığı sütü karıştırdıktan sonra yüzünüze sürün 30 dakika bekledikten sonra maskeyi temizleyebilirsiniz.

Kahve maskesi sayesinde yumuşak ve nemli bir cilde sahip olabilirsiniz. Neredeyse her evde kahve bulunduğu için kolaylıkla uygulayabilirsiniz.

YORUM GÖNDER