NVIDIA GeForce Experience ile Ekran Kartı Verimliliğini Artırma

Bilgisayar & İnternet

10720 yorum

NVIDIA GeForce Experience ile Ekran Kartı Verimliliğini Artırma

NVIDIA GeForce Experience ile Ekran Kartı Verimliliğini Artırma.Bilgisayar dünyasının vazgeçilmez donanımı olan ekran kartları ve bu kartlar ile özellikle oyun oynayanlar için..

Bilgisayar dünyasının vazgeçilmez donanımı olan ekran kartları ve bu kartlar ile özellikle oyun oynayanlar için, geliştirilen destek yazılımları ile tüm dünyada adından sıkça söz ettiren Nvidia, son günlerde video kartlarının daha verimli kullanılması için yeni bir uygulama geliştirdi. Geforce experience, süper olarak adlandırılan özellikleri ile hem oyunlarda, hem de diğer detaylı uygulamalarda ekran kartı belleğinin verimliliğini arttırarak, kullanıcılarına görsel olarak yüksek performans sağlıyor.

Nvıdıa geforce experience nedir, ne işe yarar sorularına basitçe, uyumlu ekran kartı yazılım ve sürücülerinin her zaman güncel tutulması, bilgisayarınızda kurulu olan oyunların ihtiyaçlarına göre, optimize edilmesini ve oyunlardan görüntü kaydedilmesini sağlar. Geforce’un GTX modeli Gpu’ların tümünde, bu özelliklerin kullanılabilmesiniz sağlar. Bu sayede oyun keyfiniz daha da etkili olmaktadır. Mutlaka hangi model ekran kartı kullandığınızı öğrenerek, sisteminize bu uygulamayı yüklemelisiniz.

Programın faydalarını görmek için, bilgisayarınıza yükleyerek deneyimlemek en iyisi olacaktır. Peki, Nvıdıa geforce nasıl kullanılır, bazı ipuçları verelim. Uygulama yüklendiğinde ana ekranda Oyunlar, Sistemim, Sürücüler gibi sekmeler ile karşılaşılacak. Oyunlar sekmesinde otomatik optimizasyon işlemini yapmakla birlikte, tüm görsel ayarları tekbir dokunuş ile yapabileceksiniz. Sistemim sekmesinden ekran kartınızın performans ayarlarının, Tercihler sekmesinden ise dil ve diğer ayarların yapılabilmesi mümkündür. Diğer ve ilginç bir sekmede ise Shield’dir. Bu bölümden taşınabilir oyun konsolu gibi araçlara, oyunlarınızın aktarımı yapılabilmektedir.

YORUM GÖNDER