Outlet Mobilya Alırken Dikkat Etmeniz Gerekenler

Ev & Yaşam

11790 yorum

Outlet Mobilya Alırken Dikkat Etmeniz Gerekenler

Outlet mobilya alırken dikkat edilmesi gerekenler nelerdir ? Evlerimiz hayatımızın yaklaşık olarak üçte ikisini geçirdiğimiz yaşam alanlarımızdır...

Evlerimiz hayatımızın yaklaşık olarak üçte ikisini geçirdiğimiz yaşam alanlarımızdır. Ve doğal olarak zevkli bir dekorasyon, kaliteli mobilyalarla, daha yaşanır hale getirmek isteriz. Fakat günümüzün ekonomik şartları nedeni ile bazen istediğimiz mobilyaları almakta zorlanabiliyoruz. Ama istediğimiz mobilyaları alamadık diye evimize özen göstermekten, evimizi güzelleştirmekten vaz mı geçeceğiz. Kesinlikle Hayır!

Aksine evimizi daha da güzelleştirmek, minimum maliyetten maksimum verim almak için çalışacağız. Ama biraz araştırma, biraz da çaba sarf etmemiz gerekecek bu iş için. Yazıyı okurken “İçinizden nasıl olacak” dediğinizi duyar gibiyim. Ama merak etmeyin ve yazıyı okumaya devam edin.

Aslında hepimiz alışveriş yaparken en kaliteli ürünü en ucuz fiyata almak isteriz değil mi?. Ama çoğu zaman bu mümkün olmaz, ya da biz öyle olduğunu düşünürüz. Ama aslında kaliteyi ucuza almak her zaman mümkündür. Birincisi sezon sonu indirimleri takip ederek, istediğimiz mobilyaya çok daha ucuz fiyatlara sahip olabiliriz. İkincisi de eğer sezon sonu indirimini beklemek istemiyorsak çare bu kez de Outlet Mobilya mağazaları.

Outlet Mobilya Mağazaları çoğu zaman bizlere istediğimiz ürünlere ucuza sahip olma imkânı tanır. Ama burada dikkat edilmesi gereken konuların başında, ürününü almak istediğimiz markanın kalite algısını araştırmalarıdır. Outlet ürünler genellikle, seri sonu, defolu, modası geçmiş, vitrinde sergilenen, teşhir edilirken kirlenmiş ürünler olabilirken, bazı markalar da sadece Outlet Mağazalarında satmak için mobilya üretir ve üzerine “OUTLET” ibaresi koyarlar. Tüm bunlara dikkat ederek alış veriş yapmanızda fayda vardır.

Tabi Outlet ürün almadan önce yapmanız gereken çok önemli bir iş var. Bu konuyu kesinlikle atlamamanızı öneririm. Bazı uyanık mağaza sahipleri Outlet ürün satmasalar da, ürünlerinin üzerine veya mağazanın camına Outlet ibaresi koyarak ürünlerini satma cihetine gitmektedirler. Onun için Outlet Mobilya Mağazalarına gitmeden önce almak istediğiniz ürünün mutlaka normal fiyatını araştırıp, bir fikir sahibi olun. Bu şekilde aldığınız ürünün gerçekten Outlet mi yoksa Outlet süsü verilmiş ve normal fiyattan satılan ürün mü? Olduğunu anlayabilirsiniz.

Outlet Mobilya Mağazasından ürün alırken sırf fiyatı hoşunuza gittiği için ürün almamanızı tavsiye ederim. Çünkü fiyatı hoşunuza giden mobilyayı evinize getirdikten sonra evinizdeki diğer eşyalarla uyum sağlamayabilir veya odalarınıza uymaya bilir. Alışverişe çıkmadan önce aldınız mobilyaları koyacağınız odanın veya salonun tam ölçülerini mutlaka alın ve yanınızda bulundurun.

Almak istediğiniz mobilyanın modelini önceden belirlemeniz ve bu model veya bu modele yakın mobilyalara bakmanız işlerinizi kolaylaştıracaktır. Ayrıca eğer defolu bir Outlet Mobilya alacaksanız, kesinlikle defonun nerede olduğunu, onarılabilip, onarılamayacağını öğrenin. Örneğin alacağınız üçlü koltuğun iskeletinde sorun ve onarılması mümkün gözükmüyor. Bu mobilyayı almanızı tavsiye etmiyorum. Çünkü ucuza da almış olsanız bir süre sonra kullanılmaz hale gelecektir ve verdiğiniz para boşa gidebilir.

Dikiş hatası bulunan, kumaşta ton ve renk farkı bulunan ve başkaca bir kusuru bulunmayan mobilyaları tercih edebilirsiniz. Bu tipteki mobilyalar sağlamdır, sadece kumaş üzerindeki bazı arızalar nedeni ile Outlet ürünü olmuştur. Bu mobilyaların kusurlu bölümleri üzerine farklı desende şal türü bir kumaş atarak defosunu rahatlıkla gizleyebilirsiniz.

YORUM GÖNDER