Özel Harekat Polisi Nasıl Olunur ?

İş & Finans

15200 yorum

Özel Harekat Polisi Nasıl Olunur ?

Özel harekat polisi nasıl olunur ? Özel harekat polisi olmak için şartlar nelerdir ? Özel harekat polisi nasıl olunur ? Özel harekat polisi ne yapar ve görevleri nelerdir ?

Özel Harekat Polisi olmak polis adayları için bir tutku haline gelmiştir. Bu tutkuyu gerçeğe dönüştürmek isteyen polis adaylarıda özel harekat polisi alımlarının nasıl yapıldığını ve şartlarının neler olduğunu merak etmektedirler. Bizde bu tutkuyu taşıyan polis adaylarına yardımcı olmak amacıyla bu konuyu araştırdık ve detaylarını sizlerle paylaşıyoruz.

Özel Herekat Polisleri yeri geldiğinde şehir içinde ve yeri geldiğinde de kırsalda her türlü terör ve suç örgütleri ile mücadelede önemli görevler üstlenmektedirler. Bu görevi yapan vatan evlatları vatan için, devletin ve milletin bölünmez bütünlüğü için hayatlarını ortaya koymaktadırlar.

Özel Harekat Polisi Nasıl Olunur ?

Özel Harekat Polisleri gönüllülük esasına göre sivillerden ya da emniyet teşkilatında görev yapan polis memuru ve komiserlerden seçilirler. 17 Ağustos OHAL kararnamesi ile Polis Özel Harekat alımlarında bazı değişikliklere gidildi. Özel Harekat Polisi olmak isteyen adaylar için kolaylıklar getirildi. Vatanına ve milletine bağlı, sadık ve vatansever kişilerin bu görevi yapmasının OHAL kararnamesi ile önü açıldı. 15 Temmuz darbe girişimi ile beraber Emniyet'te sızan FETÖ yapılanmasının bu ülke için ne kadar zararlı olduğu apaçık ortaya çıktı. FETÖ'cü izleri temizlemek adına OHAL kararnamesi ile Özel Harekat Polisi alımları için aranan şartlar şu şekilde düzenlendi ;

Özel Harekat Polisi Olmak İçin Şartlar Nelerdir ?

  1. En az lise veya dengi okullardan mezun olmanız gerekiyor.
  2. Askerlik hizmetini tamamlamış olmanız gerekiyor.
  3. KPSS şartı aranmıyor.
  4. Polis Özel Harekat'a alınacak adaylar mülakatla seçiliyor.
  5. 28 yaşından gün almamış olmanız gerekiyor.
  6. Terhis tarihinden itibaren 36 aydan fazla süre geçmemiş olması gerekiyor.

YORUM GÖNDER