Part Time İş Fikirleri

İş & Finans

8600 yorum

Part Time İş Fikirleri

Boş zamanlarınızda yapabileceğiniz part time iş fikirleri, part time çalışarak sizde para kazanabilirsiniz !

İnsanlar yaşam kalitelerini artırmak, boş vakitlerini değerlendirmek, aile bütçesine katkıda bulunmak, ilgi duydukları alanda kendilerini geliştirmek gibi, nedenlerden dolayı kendi asıl işlerinden kalan zamanda part time çalışabilecekleri iş arıyorlar. Part time çalışmak, günün belirli saatlerinde çalışma şeklidir. Bizde sizler için part time iş fikirleri başlıklı makalemizi hazırladık.

Boş zamanlarınızı değerlendirmek adına yapabileceğiniz part time işlerden biri özel ders vermektir. Yetkin olduğunuz her hangi bir alanda özel ders verebilirsiniz. Üstelik saatlerini siz belirlersiniz. İstediğiniz kadar çalışırsınız. Özellikle yabancı diller özel ders alanında tercih edilen bir bölümdür. Yabancı diliniz varsa ve siz bu konuda yetkin hissediyorsanız, yapmanız gereken tek şey, kendinize öğrenci bulmaktır. Öğrenci bulmak için, yakın çevrenizi kullanabilirsiniz. Okulların yakınlarına el ilanları asabilir, öğrencilerin vakit geçirdikleri kafelere ilan bırakabilirsiniz.

Part time yapabileceğiniz işlerden biri de freelance editörlüğüdür. Birçok internet sitesi, sitelerine güncel içerik hazırlayacak, sitenin hit oranını artıracak, siteden online olarak vakit geçirecek, sitenin ziyaretçi sayısını artıracak editör aramaktadır. Freelance editörü olmak için, haberci ve araştırmacı kimliğinizle birlikte insanlarla etkili ve sağlıklı iletişim kurmanız gerekir. Bu işi yapabilmek için, öncelikle interneti aktif bir şekilde kullanmalısınız. Ayrıca kendinizi site sahiplerine tanıtmanız gerekir. Bunun için, yazarların üye oldukları sayfalara üye olarak, konu hakkında yorum yaparak, hazır makalelerinizden yükleyerek kendinizi tanıtabilirsiniz.

Part time yapabileceğiniz işlerden biri de ikinci el satışı yapmaktır. Kullanmadığınız eşyaları, örneğin gelinlik gibi, fotoğraflayarak internete koyun. Bu iş için kendi eşyalarınızı kullandığınız gibi belli bir ücret karşılığında yakın çevrenizin eşyalarını da kullanabilirsiniz. İkinci el eşyanın alanı çok geniştir. İkinci el eşya, antikadan tutun da mobilyaya kadar geniş bir alanı kapsar. Bu işte siz komisyoncu görevi görürsünüz. Alıcı ile satıcıyı buluşturur, kendi karınızı alırsınız. Az da olsa sermaye gerektiren bir iştir.

Part time iş fikirleri nelerdir, diye merak edenler için yazmaya devam ediyoruz. Part time iş fikirlerinden biri de evde terzilik yapmaktır. Giyim ve dikiş konusunda bilginiz varsa, bunu paraya çevirebilirsiniz. Bu işi yapmak için, her işte olduğu gibi yakın çevrenizin desteğini alın. Yaptığınız işten onları haberdar edin. Özel günlerde kendi tasarımlarınız olan kıyafetleri giyin. Tasarımlarınız dikkat çekip beğenildikçe müşterileriniz artacaktır.

Evde terzilik yaparken, ilk etapta tanınana kadar belki fazla bir şey kazanamazsınız. Ancak zaman içerisinde tanındıkça, kazancınız artacaktır. Bu iş için interneti de kullanabilirsiniz. Diktiğiniz kıyafetlerin fotoğraflarını çekerek, internete koyun. Sosyal medya hesaplarınızdan bol bol görsel paylaşın. İnsanların dikkatini çekmeyi başardığınız zaman, siparişleriniz artacaktır.

Part time yapabileceğiniz işlerden biri de el ilanları dağıtmaktır. Mağazalar indirime gittikleri zaman ya da yeni ürün getirdikleri zaman broşür bastırırlar. Sizde mağazaların broşürlerini dağıtarak ek gelir elde edebilirsiniz. Bu iş için insanların yoğun olduğu yerleri seçebilirsiniz. Böylece daha az yorulmuş olursunuz. Örneğin yürüyüş yolları, Pazar yerleri insanların yoğun olarak kullandığı ortak alanlardır. El ilanları dağıtırken, bisiklet kullanmak işinizi kolaylaştırır. İnsanlara ilanları birebir ulaştırdığınız gibi, apartmanların posta kutularına da koyabilirsiniz.

Part time yapabileceğiniz işlerden biri de saksıda bitki ve sebze yetiştirmektir. Evinizde bitki yetiştirdiğiniz gibi çiçekte yetiştirebilirsiniz. Son zamanlarda insanların çoğu organik ve evde yetiştirilen sebzeleri tercih ediyor. Kendi üretiminiz olan tohumları satarak kazanç elde edebilirsiniz. Veya bitkilerden ve otlardan birer parça keserek bunları ayrı saksılarda büyütüp ailenize veya komşularınıza satabilirsiniz.

YORUM GÖNDER