Sabah Aç Karna Su İçmenin Sağlığa Faydaları Nelerdir ?

Sağlık & Fitness

11330 yorum

Sabah Aç Karna Su İçmenin Sağlığa Faydaları Nelerdir ?

Sabah aç karna su içmenin sağlığa faydası var mı ? Sabah su içmenin faydaları nelerdir ? Vücudumuzun yaklaşık olarak %80'i sulardan oluşur...

Vücudumuzun yaklaşık olarak %80’i sulardan oluşur ve yetişkin bir bireyin günlük en az 2.5 litre su tüketmesi gerekmektedir. Fakat tüketilen su miktarının ne zaman ve ne şekilde tüketildiği vücudumuz için oldukça önemlidir. Misal gece yatmadan önce bir bardak su içmek uykuda iken kalp krizi geçirme riskini azaltıyor. Peki sabah aç karna su içmenin sağlığa faydası var mı? Sabahları uyanır uyanmaz büyük bir kısmımız hemen bir bardak su içerek güne başlar. Bunu bir alışkanlık haline getirir ama bunun bir faydası var mı yok mu diye de herhangi bir araştırma yapmaz. Bizler sizler için bu yazımızda sabah aç karna su içmenin sağlığa faydası var mı, varsa bunlar neler araştırdık.

Sabah aç karna su içmenin sağlığa faydaları var mı cevabının sorusunu kesinlikle evet olarak cevaplandırabiliriz. Sabahları aç karna içtiğimiz bir bardak su ile ağrılarımızdan, astımdan hatta kanserden bile korunduğumuzu biliyor muydunuz? Bir bardak su dediğimiz şey bizleri aklımıza gelmeyecek derecede çok şeyden korur.

Sabah Aç Karna Su İçmenin Sağlığa Faydaları Nelerdir?

Sabahları aç karna 4 bardak su içen kişiye içtiği suyun şu şekilde faydaları vardır:

– İştah azaltıcı özelliği vardır. Gece boyu aç kalmanın yarattığı açlıktan ölme hissini azaltır.

– Metabolizmayı hızlandırır. Sindirimimize yardımcı olur. Su içmek sanılanın aksine iştahı kesmez sadece sindirime yardımcı olur.

– Vücudu nemlendirir. Oksijenin vücutta akışını hızlandırır.

– Vücudu temizler. Böbreklerin suya ihtiyacı vardır.

– Beyin fonksiyonlarını destekler. Beynin %75’i su olduğundan su içmek beynimiz için de önemlidir.

– Bağışıklık sistemini güçlendirir. Özellikle çok sık hastalanan kişilerin her sabah kalkar kalkmaz aç karnına su içmesi bu açıdan oldukça önemlidir.

YORUM GÖNDER