Sivilceler İçin Tarçın Maskesi

Sağlık & Fitness

22540 yorum

Sivilceler İçin Tarçın Maskesi

Sivilceler için mucizevi çözüm tarçın maskesi ! Tarçının Cilde Faydaları, Ballı Tarçınlı Cilt Maskesi, Tarçının Yararları..

Tarçın binlerce yıldır antiviral (virüs kırıcı) olarak kullanılmaktadır. Bakteri ve virüslerin neden olduğu rahatsızlıkları önlediği gibi cilt üzerindeki canlı hücrelerin yıkımını da geciktirmektedir.  Kıl köklerinin yağ ile dolup tıkanması sonucunda ölü hücrelerin dışarı atımı engellenir. Yeni hücrelere yer açılamadığı için oluşan sivilceler ciltler için rahatsızlık verir. Tarçının sivilceleri doğal yollar sayesinde geçirme özelliği vardır.

Tarçının Cilde Faydaları

  • Cilt üzerinde oluşan sivilce ve aknelere karşı kurutucu etkisi vardır. Cilt üzerindeki sivilce dışarıdan kurur ve üzerine kan ve oksijen yönlendirmesi yapar.
  • Yağ dengesini kuramayan ciltler için iki uç durum vardır; Cilt ya çok yağlı görünümdedir ya da aşırı kurudur. Tarçın yağ dengeleyen bir doğa mucizesidir. Kuru ciltlerin mat görünümünü doğal parlaklığına kavuşturur.
  • Tarçının sivilcelere karşı etkisi cildi oksijen ile besleme özelliğindendir. Kuru, kırılgan ve yıpranmış saçların sebeplerinden birisi de saç köklerinin yeterince oksijenle beslenmeyerek zaman içerisinde canlılığını yitirmesidir. Saç diplerine uygulanabilir olan tarçın-su karışımı ile parlak ve canlı saçlara kavuşmak mümkündür.
  • Saçları yavaş uzayan kişiler için tarçın kurtarıcıdır. Bal ve tarçın karışımı saçlar üzerinde inanılmaz bir hızda uzama faydası gösterir. Bir çay kaşığı tarçın, bir çay kaşığı bal ve bir çay kaşığı zeytinyağı bir kap içerisinde bir yumurtayla beraber çırpılarak karıştırılır. Haftada ikişer defalık periyotlarla uygulanması önerilen bu saç maskesi saçlara masaj yapar gibi yedirilir ve 20 dakika güneş ışığında kurutulduktan sonra duşa girilir. 2-3 hafta içerisinde saçlara olan etkisi gözle görülür derecede olacaktır.
  • Sağlıksız saç köklerinin olduğu deriler pul pul dökülmeye başlar. Kozmetik açıdan kötü bir görünüme sebebiyet veren kepek oluşumuna karşı tarçın ve zeytinyağı karışımı çözüm olarak kullanılabilir.

Sivilceler İçin Tarçın Maskesi Tarifi

Tarçın maskesini hazırlarken çok fazla zaman kaybetmeyi istemiyorsanız, yani sadece sivilcelerinizi geçirme amacındaysanız avcunuzun içerisinde bir çay kaşığı tarçın ve bir çay kaşığı balı parmak ucunuz yardımıyla karıştırıp sivilcenin olduğu bölgeye uygulayabilirsiniz. Gece yatmadan sivilce üzerine sürüp uyandığınız zaman duruladığınızda, kurutma etkisi artacaktır.

Tarçının sadece sivilce geçirici özelliğinden değil de cildi besleme yönündeki gücünden de faydalanmak istiyorsanız;

2 yemek kaşığı bal ve 1 çay kaşığı tarçın kap içerisinde karıştırılır. İçerisine 1 şeker kaşığı zeytinyağı eklendiğinde besleyici etkisi artacaktır. Tamamen karıştıktan sonra karışım gözlere gelmeyecek şekilde bütün yüze sürülür. Tarçın gözenekleri açacak ve ilerde sivilce oluşmasına elverişli ortam barındıran bölümleri temizleyecektir. Bal ve zeytinyağı yumuşatıcı etkisiyle oluşacak kızarıklıkları engelleyecektir.

YORUM GÖNDER