Siyah Koltuk Dekorasyonu Nasıl Yapılır ?

Ev & Yaşam

17110 yorum

Siyah Koltuk Dekorasyonu Nasıl Yapılır ?

Siyah koltukla yapılan dekorasyonlarda, dengeyi sağlamak biraz zordur. Ama yapacağınız doğru seçimler, dikkatli ve özenli bir çalışma ile en güzeli yakalayabilirsiniz..

Salonunuzun, hatta evinizin tüm havasını doğru bir seçimle, siyah bir koltuk rahatça değiştirebilir, misafirlerinizin hayranlığını kazanabilirsiniz. Aslında siyah koltukla yapılan dekorasyonlarda, dengeyi sağlamak biraz zordur. Ama yapacağınız doğru seçimler, dikkatli ve özenli bir çalışma ile en güzeli yakalayabilirsiniz. Dikkat etmeniz gereken şeyleri kısaca sıralamak gerekirse;

  • Siyah koltuğunuzu nerede kullanacağınıza karar vermeden önce dekorasyona başlamayın.
  • Siyah koltuk genellikle salonda çok şık durur.
  • Siyah koltuğunuzu ön plana çıkarmak için açık renk duvarlar kullanmalısınız. Koyu renkli duvarlar salonunuzu boğuk, olduğundan daha dar ve sıkıntılı gösterir. Açık renkli duvar ve eşyalar siyah koltuğunuzu ön plana çıkarır ve diğer eşyalarla birlikte oluşturduğu kontrast ile salonunuza modern bir hava katar.
  • Salonunuzda zıt renklerin uyumundan yararlanın. Böylece siyah koltuğunuz hemen ilk anda dikkatleri üzerine toplayacaktır.
  • Dekorasyon esnasında siyah koltuğunuzla birlikte kullanacağınız kırmızı renkle birlikte harika bir uyum yakalarsınız. Ama abartılı ambiyanslardan hoşlanmıyorsanız kullanacağınız kırmızı törpüleyebilirsiniz. Örneğin koltuğunuzun yanına koyacağınız kırmızı renkli bir abajur istediğiniz etkiyi yakalamanızı sağlayacaktır.
  • Siyah koltuğunuzu deri döşeme seçebilirsiniz. Bu salonunuza ağır ve cool bir hava katar. Ayrıca siyah deri koltuklar ortama resmi bir hava da katacaktır.  Ama bu ağır, cool ve resmi havayı açık renkler ve aksesuarlarla dağıtabilirsiniz. Kullanacağınız açık renkli özellikle krem ve tonları renkler size bu konuda çok yardımcı olacaktır. Ayrıca siyah koltuklarınız deri kullandığınız için, başka hiçbir eşya ve aksesuarı deri kullanmayın.
  • Siyah koltuğunuzla birlikte gri ve tonlarını kullanırsanız, salonunuza modern bir hava katabilirsiniz. Siyah ve grinin uyumunu seçtiğiniz farklı aksesuarlarla destekleyebilirsiniz.
  • Siyah koltuk, ahşap eşyalarla çok güzel bir uyum sağlar. Ama seçtiğinizi ahşabın renk tonuna çok dikkat etmelisiniz. Özellikle siyah koltuk ve koyu renk ahşap salonunuzu boğuk ve basık gösterebilir. Bu problemi, salonunuzu iyi aydınlatarak ve açık renk eşya ve aksesuarlar kullanarak aşabilirsiniz.
  • Siyah koltuğunuzu oturma odasında kullanacaksanız, gereksiz detaylardan kaçınmalısınız. Odayı fazla aksesuarlarla doldurmak yerine, koltukla uyum sağlayabilecek aksesuarlar, açık renkli eşyalar kullanarak, odaya siyahın ağırlığını ve açık renklerin neşesini yansıtabilirsiniz.

YORUM GÖNDER