Siyah Noktalar İçin Yumurta Maskesi

Sağlık & Fitness

9890 yorum

Siyah Noktalar İçin Yumurta Maskesi

Siyah Noktalar İçin Yumurta Maskesi nasıl yapılır ? Doğal Siyah Nokta Giderici, Siyah Nokta Maskesi, Siyah Nokta Neden Oluşur ?

Ciltte siyah nokta oluşmasının başlıca sebebi  düzgün temizlenmeyen ve aşırı gözenekli bir yapıda cilde sahip olmaktır. Psikoloji kaynaklı sorunlar da siyah noktaların oluşumuna neden olabilir. Stres kaynaklı da oluşan siyah noktalar ilerleyen zamanlarda daha büyük lekelere ve iltihaplı sivilcelere davetiye çıkarır. Kozmetik açıdan da kötü bir görünüme sebebiyet veren siyah noktalardan kurtulmak için evde pratik çözümler üretebilirsiniz.

Ev ortamında doğal yollardan siyah noktalardan kurtulmayı 6 adımda gerçekleştirebilirsiniz.

  1. Bir adet yumurtayı kırıp sarısını beyazından ayırın. Peeling için gereken yumurtanın akıdır. Yumurta sarısını başka bir yerde değerlendirmek üzere buzdolabında saklayabilirsiniz.
  2. Kap içerisine aldığınız yumurta akını çırpmaya başlayın. Birkaç dakika sonunda yumurta akının üzerinde köpükler meydana gelecektir. Bu köpükler çırpmanın yeterli olduğunun habercisidir.
  3. Üç tane kağıt peçeteye göz, burun ve ağız bölgenizi açıkta bırakacak şekilde delikler açın.
  4. Peeling işlemine başlamadan önce yüz ılık su ile yıkanmalıdır. Bunun sebebi ılık su gözeneklerin ve dolayısıyla siyah noktaların meydana çıkmasını sağlayacak ve yumurta maskesi için uygun ortamı hazırlayacaktır.
  5. Yüz yıkandıktan sonra yumurta akı yüze sürülür ve ardından hazırlanan peçete yüze yerleştirilir. İlk peçeteden sonra tekrardan yumurta beyazı peçete üzerine sürülür ve ikinci peçete aynı şekilde yapıştırılır. İkinci peçeteye de yüzün üzerinde yumurta akının sürülmesinin ardından son peçete yapıştırılır.
  6. Yarım saat boyunca yüzde yumurta maskesi kalmalıdır. 30 dakikanın sonunda maskenin kuruduğunu gözlemleyeceksiniz. Maske kuruduktan sonra çene altınızdan peçetenin ucunu tutun ve yavaşça peçeteyi yukarıya doğru çekerek kaldırın. Siyah noktalarınızın peçete üzerinde kaldığını göreceksiniz.

Evde yumurta akı peelingi uygulandıktan sonra, varsa yüz temizleme jeli ile yoksa ılık su ile yüz bölgesi güzelce yıkanmalıdır.  Yumurta akı sadece ciltteki siyah noktaları yok etmeye yaramaz. Aynı zamanda içerdiği yüksek protein miktarı ile cildin sıkılaşmasına ve gözeneklerin beslenmesine yarar.

Yumurta akı maskesini uygulamadan önce hazırladığınız karışımdan birkaç damlasını elinizin üzerine sürüp denemenizde fayda vardır. Kimi hassas ciltlerde yumurta akı kızarıklığa sebep olabilmektedir. Bu sebeple yüzünüze peeling işlemini uygulamadan önce elinizde deneyip tedbiri elden bırakmamanız sağlığınızın yararına olacaktır.

YORUM GÖNDER