Stüdyo Daire Nasıl Dekore Edilir?

Ev & Yaşam

10330 yorum

Stüdyo Daire Nasıl Dekore Edilir?

Stüdyo daireler genelde normal genelde daha küçük oldukları için ferahlık ve genişlik hissi yaratmak amacıyla beyaz veya açık renkte boyalar tercih edilmelidir.

Ayrıca duvarları zevkinize uygun tablo ve resimlerle süsleyebilir ve hoş görüntüler elde edebilirsiniz. Genellikle duvar kâğıdı uygulamasında tüm oda ve duvarlar yerine tek duvar uygulaması daha hoş sonuçlar vermektedir. Stüdyo dairenizin iki banyo veya iki balkonu varsa kapatarak giyinme odasına dönüştürebilir ve ekstra yer kazanabilirsiniz.

Stüdyo dairenizin mutfağını dekore ederek çok şık bir mutfağa sahip olabilirsiniz. Örneğin şık bir avize, katlanabilir ahşap koltuklarla mutfağınızın havasını değiştirebilirsiniz. Ayrıca mutfakla salonun bir arada bulunmasını avantaja çevirebilir ve küçük detaylarla mutfağınızı daha işlevsel hale getirebilirsiniz.

Küçük olan stüdyo dairenizi daha büyük ve geniş göstermek, dairenize ferahlık duygusu katmak için değişik şekillerde kesilmiş ve çerçevelenmiş aynaları kullanabilirsiniz. Doğru yerlere koyduğunuz aynalar sayesinde stüdyo dairenize hem genişlik ve ferahlık duygusu katarken, çok şık ambiyanslar oluşturabilirsiniz. Stüdyo dairenizde kullandığınız mobilyalarınızın, dolaplarınızın çekmece ve gözlerini depolama alanı olarak kullanarak ayakaltında fazla eşya saklayabilir, yatak ve bazaların altına kullanmadığınız yorgan vb. ev tekstili ürünlerini koyarak evinizin içerisindeki genişlik ve ferahlık duygusunu artırabilirsiniz.

Stüdyo dairenizin tamamını tek renge boyatmak, evi boğucu gösterebilir. Bunun yerine sevdiğiniz rengi vurgulamak ve ortaya çıkarmak için mutfakta kullandığınız dolabı veya salondaki kanepeyi o renkte seçerseniz, hem rengi vurgulamış olur, hem de ferahlık hissini artırmış olursunuz. Dairenizin zemini renginin seçimi önemlidir. Farklı alanları farklı renklerde kaplamalarla kaplarsanız, daireniz olduğundan daha küçük görünür. Bunun önüne geçmek için evin bütün zeminini tek kaplamayla yapmak doğru bir uygulama olacaktır. Ayrıca mutfak, banyo gibi alanlarda kullandığınız seramiklerin küçük ebatlı olması dairenizin olduğundan daha büyük gözükmesini sağlayacaktır.

Stüdyo dairenizi dekore ederken kesinlikle aşırı derecede parlak, abartılı, simli ve taşlı eşyalardan uzak durmalısınız. Çünkü abartılı eşyalar evinizi rüküş gösterir. Evinizdeki enerjiyi yükseltmek ve canlılık katmak için uygun yerlere canlı çiçekler koyabilirsiniz.

YORUM GÖNDER