Süet Ayakkabı Nasıl Temizlenir ?

Bunları Biliyormusunuz

24120 yorum

Süet Ayakkabı Nasıl Temizlenir ?

Tozlanmış, yağmurdan ıslanmış ya da çamur bulaşmış bir süet ayakkabı nasıl temizlenir ? Süet ayakkabı temizleme yöntemleri nelerdir ? Bildiriyo.Com'dan Öğrenin !

Süet ayakkabı nasıl temizlenir ve süet ayakkabıyı temizleme yöntemleri nelerdir ? Bu konuda detaylı bilgileri bildiriyo.com ziyaretçileri için araştırdık ! Süet ayakkabınız her ne kadar kaliteli olsada ayakkabınız kirli ve bakımsız ise kimse şık olduğunuzu iddia edemez. Sizde sırf temiz olmadığından dolayı süet ayakkabızı giymekten vazgeçebiliyorsunuz değil mi ? Oysa, yağmurdan ıslanan ya da çamur bulaşmış süet ayakkabıları temizlemek zannettiğiniz kadar zor değil ! Bu yazımızda süet ayakkabı nasıl temizlenir bu konu hakkında araştırmalarımızı paylaşacağız.

Süet Ayakkabı Temizleme Yöntemleri

Eğer süet ayakkabınız yağmurda ıslanır ya da üzerine çamur bulaşırsa ayakkabınızı güneş görmeyen evinizin bir köşesinde oda sıçaklığında kurutun. Ama bu işlemi yapmadan önce ayakkabınızın için gazete kağıdı ile doldurun. Bu sayede kuruma sonucunda oluşabilecek şekil bozukluklarından ayakkabınızı korumuş olursunuz.

Ayyakkabınız kuruduktan sonra bir tel fırça yardımıyla kurumuş olan kirleri fırçalamalısınız. Fırçalamayı tek yöne doğru ve ymuşak bir darbelerle yapmalısınız.

Bu işlemler sonucunda lekeler geçmezse süet silgisi yardımıyla lekeyi silmeye çalışın. Sonrasında ise süet korumu spreyi kullanarak temizliği bitirin. Süet silgisi ve spreyi ayakkabı mağazalarından temin edebilisiniz.

Süet ayakkabınızda herhangi bir leke ya da kir yosa bile belli aralıklarla temizleminiz ayakkabınızın ömrünü uzatacaktır. Eğer uzun bir süre süet ayakkabınızı giymeyecekseniz gerekli temizlikleri yaptıktan sonra ayakkabınızı kaldırmalısınız. 

Süet Ayakkabıyı Temizlerken Bunlara Dikkat Edin

  • Süet ayakkabınızı kesinlikle ıslak iken fırçalamayın.
  • Fırçalamayı kesinlikle tek yöne doğru yapmalısınız.
  • Ayakkabınızı geneşte kurumaya bırakmayın.
  • Ayakkabıyı kuruması için kaldırdığınızda içini mutlaka gazete kağıdı ile doldurun.
  • Oluşan leke ya da izleri silerken kesinlikle çok bastırmaktan kaçının.

 

YORUM GÖNDER